Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Siedziba urzędu miasta w Kołobrzegu. Fot. www.wikipedia.org / JDavid
Siedziba urzędu miasta w Kołobrzegu. Fot. www.wikipedia.org / JDavid
W kołobrzeskiej Radzie Miasta powstał nowy klub radnych. Założyły go osoby, które w ostatnich tygodniach pozostawały niezrzeszone, stąd nazwa nowej formacji: „Klub Radnych Niezależnych”.
Formalnie został zgłoszony do Biura Rady Miasta w czwartek rano. Przewodniczącym został Jacek Woźniak, w przeszłości lider „Obywatelskiego Kołobrzegu” opozycyjnego do urzędującej prezydent Anny Mieczkowskiej. Poza Woźniakiem w klubie znalazła się Karolina Szarłata-Woźniak, a także skreślony na początku roku z listy członków PiS Krzysztof Plewko oraz Dariusz Zawadzki, w przeszłości członek Platformy Obywatelskiej i przewodniczący klubu „Kołobrzescy Razem”.

Jak mówi Woźniak, radnych połączyło właśnie to, że obecnie nie należą do żadnej partii politycznej.

- Nie reprezentujemy żadnych interesów partyjnych. W związku z tym, to jakby nas do siebie zbliżyło. Skład naszego klubu to są bardzo doświadczeni radni - mówi przewodniczący.

Jacek Woźniak nie widzi również problemu w różnicach poglądowych wewnątrz nowego klubu.

- Są u nas ludzie, którzy mają bardziej liberalne poglądy, mamy osoby również o poglądach bardzo konserwatywnych. Postanowiliśmy kwestie światopoglądowe odłożyć na bok i skupić się na bieżących problemach naszego miasta - mówi Woźniak.

Obecnie większość w kołobrzeskiej radzie nadal ma polityczne zaplecze prezydent Anny Mieczkowskiej, czyli „Kołobrzescy Razem” i „Nowy Kołobrzeg”. Cztery mandaty ma także Prawo i Sprawiedliwość.
Jak mówi Woźniak, radnych połączyło właśnie to, że obecnie nie należą do żadnej partii politycznej.
Woźniak nie widzi również problemu w różnicach poglądowych wewnątrz nowego klubu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty