Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szymon Hołownia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szymon Hołownia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od polityka aspirującego do najwyższych urzędów w państwie należy oczekiwać odpowiedzialności i stabilności emocjonalnej, a Szymonowi Hołowni tego brakuje - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Leszek Dobrzyński.
Polityk komentował sprawę szczepienia, gdzie lider Polski 2050 miał wykorzystać błąd systemu - tego samego systemu, który Hołownia ostro wcześniej krytykował. Zdaniem Leszka Dobrzyńskiego w takich sytuacjach polityk opozycji pokazuje, co sobą faktycznie reprezentuje.

- Zarówno łzy przed ekranem, które mu się kiedyś przydarzyły, dziwne zachowania, gdy używa mocnych słów... Mam wrażenie, że to jest polityk rzeczywiście niedojrzały o infantylnych, dziecinnych czasami zachowaniach, który używaniem mocnych określeń, mocnych słów usiłuje nadrobić wizerunek, usiłuje przedstawiać się jako twardziel - ocenił poseł Dobrzyński.

Szymon Hołownia później w długim wpisie w mediach społecznościowych tłumaczył sprawę swojego szczepienia na koronawirusa. A jak stwierdził na wstępie "przyjaciele ze "zjednoczonej opozycji" kręcą już jakieś swoje lody ostro przy tym manipulując".
- Zarówno łzy przed ekranem, które mu się kiedyś przydarzyły, dziwne zachowania, gdy używa mocnych słów... Mam wrażenie, że to jest polityk rzeczywiście niedojrzały o infantylnych, dziecinnych czasami zachowaniach, który używaniem mocnych określeń, mocnych słów usiłuje nadrobić wizerunek, usiłuje przedstawiać się jako twardziel - ocenił poseł Dobrzyński.

Dodaj komentarz 21 komentarzy

Hmm, to jak skomentować Pana Prezydenta? Ostry cień mgły, wyjazdy na narty w środku pandemii czy ostatnie kondolencje dla Pana Krawczyka. To są dojrzałe zachowania? Niestety trudnego pytania w Radiu Szczecin polityk PiSu nie dostanie więc to pytanie pozostaje bez odpowiedzi Pana Dobrzyńskiego, natomiast odpowiedzieć na niego może sobie każdy kto czyta ten komentarz.
Fizjonomii się nie oszuka, więc szkoda słów.
Infantylny, niedojrzały... pewnie tak... ale przynajmniej ma swoje zdanie i myśli samodzielnie... a pan pośle samo to nic nie potrafi zrobić! a myśleć to chyba nawet panu nie wolno... samodzielnie!
Nie rozumiem całej burzy wokoło szczepienia Hołowni. Legalnie człowiek dostał skierowanie na szczepienie, wybrał termin dostępny i poszedł, bo nikt nie zrobił nic aby nie poszedł lub poszedł później. Skoro ze szczepieniami i całym wielkim systemem co działa jak chce i kiedy chce jest problem - to osoba która idzie się zaszczepić, nie może odpowiadać za bajzel. podkreślam raz jeszcze - legalnie się zaszczepił a nie po znajomościach w przychodni czy u lekarza
ja tam nie ufam szamanom czy innym księżom. Nawet tym niedoszłym.
Oni zawsze usiłują sterować ludźmi bazując na uczuciach i emocjach religijnych i z tego powodu są niebezpieczni, bo - nieobliczalni.
Tym niedoszłym to chyba nie ufam jeszcze bardziej. Bo posiedli wiedzę i umiejętności sterowania ludźmi poprzez właśnie odniesienia etyczno-moralne i religijne, a z jakichś powodów albo wyzbyli się, albo przebudowali własne fundamenty religijne, moralne i etyczne.
Tak trochę jak np. Kaczyński, który choć księdzem nie był, to jednak założył partię o nazwie Prawo i Sprawiedliwość, która łamie tak prawo, jak i sprawiedliwość. A o tym, że wykorzystuje psychologię i psychiatrię wręcz społeczną do celów politycznych, cynicznie grając na uczuciach religijnych i fobiach społecznych, to każdy doskonale wie.
,,Jan Nowak" , jeszcze za mało dostałeś po dupie , od ,,bachorów czerwonych,, z PZPR-u , że na PIS narzekasz... do dziś w Szczecinie ,POLICE i ELEKTROWNIE już by nie istniały , Merkelowa kazała zamknąć i Tusk zaczął ale PIS to zatrzymał ...Polak jak nie dostanie po dupie to we łbie ma myśli głupie.. potwierdzone już.
@cuper - dziękuję za przyznanie mi racji.
I nie wycieraj sobie gęby Tuskiem! Nie twierdzę, że był "w porzo" ale... Przejął Polskę po nieudacznych, tragicznych rządach premiera Kaczyńskiego i PiS, które rujnowały tak prawo, jak i gospodarkę. Rządził w czasach ogólnoświatowego wieloletniego kryzysu, a mimo to nie zadłużył Polski po uszy i zostawił po sobie pieniądze w kasie, które pozwoliły PiS zacząć rozdawać i kraść dla swojaków. Przypominam: TO ZA CZASÓW TUSKA BYŁA JEDYNA W DZIEJACH POLSKI DEFLACJA.
A teraz nastały złodziejskie czasy! Mafie i kamaryle pisowskie rządzą w Polsce i generalnie okradają nas z pieniędzy, zadłużając Polskę i marnotrawiąc to, co można by było przysporzyć dla dobra wspólnego, a nie kieszeni, pałaców i majątków partyjnych towarzyszy, ich rodzinek i szemranych kumpli oraz upasionych biskupów. Te setki miliardów złotych, które są bezdurno rozpieprzane na propagandowe dzieła. I kradną przy tym. Kradną na całego.
A wiesz, co w tym wszystkim najbardziej budzi odrazę?
To, że czynią to bez jakiegokolwiek wstydu.
Poprzednicy, tak z PO, jak i SLD, PSL czy inni to przynajmniej okazywali zawstydzenie, bo wiedzieli, że czynią źle. Że kradną. Pamiętasz aferę starachowicką? Pamiętasz pocącego się Chlebowskiego? No właśnie.
A ci z PiS nie uważają, że kradną. ONI BIORĄ. Jak swoje. BO IM SIE NALEŻY,
Zachowują się jak Wandalowie, którzy zdobyli Rzym, albo - co bardziej nam bliskie - jak czarna sicz kozacka łupiąca Polskę, co opisano obrazowo w "Ogniem i mieczem". Nawet bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że z takich samych nocników wino piją.
Nowak znowu fantazjujesz, albo nie pamiętasz. Młodzi mają prawo. Tusk przejął po PiS gospodarkę w bardzo dobrej sytuacji i na fali wznoszącej. Za Tuska i Kopacz nastąpił spadek. Powstała ogromna dziura budżetowa, którą Tusk próbował łatać zabranymi Polakom z OFE 150 miliardami. A rządy Tuska i Kopacz zadłużyły Polskę bardziej niż Gierek. Mie ma żadnych setek miliardów "rozpieprzanych na propagandowe dzieła" (?). To są czyste brednie, chyba, że masz na myśli 250 miliardów "podarowanych" przez Tuska mafiom vatowskim. Dlatego potem Rostowski mówił, że pieniędzy nie ma i nie będzie. ZA PO był dużo większy nepotyzm niż obecnie i na dodatek też za łapówki. Dzięki PiS mieliśmy przed pandemią jeden z największych w Europie wzrostów gospodarczych i nadwyżkę budżetową, a w czasie pandemii dzięki PiS mamy najniższe w UE bezrobocie i drugi najniższy w UE spadek PKB.
Król Szymon I, czyli ... pajdokracja.
Możesz podać źródło wyliczeń tych 250 miliardów? I jeszcze mam pytanie- obecnie ta dziura wynosi zero i PiS nic nie "daruję" mafiom vatowskim?
@Paweł - Brednie o "PO-wskich mafiach VATowskich" PiS twórczo wdrożył w życie tworząc własne FAKTYCZNE MAFIE VATowskie. I to ulokowane w Ministerstwie Finansów. Innych mafii, niż PiSowskie - nie znaleziono. PiS nawet nie szukał, bo bał się, że za dużo swojaków wyłapie :))
Natomiast dziura VATowska jest za PiS nawet większa niż za PO, bo wynosi ponda 300 miliardów zł (i to liczone bez kasy wyprowadzanej na lewo przez Towarzyszy z PiS).
PiS w ciągu 6 lat zadłużył Polskę na ok. 200 mld USD (przypominam, że Gierek tylko na 47 mld USD!), czyli jakieś 700 mld zł (ponad 100 mld rocznie!). A zapowiadają, że w najbliższych 3 latach chcą wziąć dodatkowe 500 mld zł (150 mld USD). Większość kasy idzie na "programy socjalne". Czyli - JEST ROZDAWANA. Nie "inwestowana, lecz "rozdawana".
KTO I KIEDY TO SPŁACI ??? Na pewno nie dzieci Kaczyńskiego.
NEPOTYZM... :)) Na początku rządów PiS była nawet taka witryna "MISIEWICZE.PL" i sPiS 1.000 "misiewiczów". Teraz to już historia. Strona padła, nie wytrzymała.
Misiewiczów-pisiewiczów są setki tysięcy! W każdej państwowej instytucji, w każdej zależnej od Skarbu Państwa firmie wszelkie stołki obsadzane wg "klucza partyjnego" i partyjno-rodzinnych koneksji. A przy tym wszystkim dojenie państwa jest dopracowane prawie perfekcyjnie: KARUZELE STANOWISK z wielosettysięcznymi odprawami. Co kilka miesięcy: "hop-siup! zmiana dup!" I pieniążki do kieszonki. Złodziejstwo na bezczelnego.
Nie chwal się też jednym z największych wzrostów gospodarczych w Europie, bo jest w Polsce coś, za czym ten wzrost nie nadąża:
największe w Europie INFLACJA I GALOPUJĄCY WZROST CEN.
I jeszcze jedno, co powinno przerażać każdego: PiS usiłuje zbudować taki system prawny, aby zagwarantować sobie uniknięcie odpowiedzialności karnej. Stąd jego ataki na niezawisłość sędziowską. Chcą poobsadzać kluczowe stanowiska PiSowskimi sędziami-hejterami, by chronili ich i ich interesy.
TAK DZIAŁA MAFIA
:))) Z Matriksem trudno walczyć... I szkoda czasu.
Pawełku, jeszcze raz- skąd te 250mld? Możesz podać źródło wyliczeń?
@Nikt inny - przecież prezes ustami premiera tak powiedział. I to powinno wszystkim wystarczyć i to bez żadnego trybu
@Pawełku - faktom trudno zaprzeczać. Zwłaszcza, gdy widzi je każdy głupi.
Ooops! Przepraszam. Może faktycznie nie każdy....
Fakty są takie, że cała twoja tyrada to zbiór młodzieńczych fantazji, którymi nie warto się na poważnie zajmować. Ponieważ jak mówiłem szkoda na nie czasu, to aby pokazać ich zakłamanie i oderwanie od rzeczywistości posłużę się aż jednym przykładem. Bredziłeś między innymi o "wielosettysięcznych odprawach". Takie były, tylko że za PO. Natomiast PiS wprowadził 70% podatek od odpraw. To, że wprowadzasz w życie radę Palikota namawiającego opozycję do kłamstw nie znaczy, że ktoś kto nie ma zaawansowanej sklerozy kupi takie bajeczki.
Odpowiesz na moje pytanie skąd wziąłeś kwotę 250mld?
@Pawełku - nie wprowadzaj w błąd. To nieładnie. I grzech!
70% podatku pobierane jest od odpraw i odszkodowań (za m.in. zakaz konkurencji) powyżej kwoty przekraczającej 3-miesięczne wynagrodzenie odprawianego.
Czyli 3-miesięczna kasa + 30% rocznego lub nawet kilkuletniego wynagrodzenia.
Ile to jest 30% od np. miliona???
Wolę infantylnego Holownię od cynicznych i bez skrupułów biorących "co im się należy" polityków PiS. PiS-owcy nie myślą infantylnie i nie zachowują się dziecinnie bo robią wszystko co im guru z Nowogrodzkiej nakazuje. Kult jednostki nie tylko w ZSRR i Chinach się przyjął.
CIESZY SIĘ jak twój lis do sera !
popatrz! ;)
POrażka! jak ta ważka!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty