Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Archiwum szpitala
Fot. Archiwum szpitala
Fot. Archiwum szpitala
Fot. Archiwum szpitala
Poradnia stomatologiczna dla niepełnosprawnych w szpitalu Zdroje w Szczecinie znowu przyjmuje pacjentów. Zamknięta była przez 9 miesięcy.
Leczyć zęby mogą w niej tylko pacjenci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

- To jedyne takie miejsce w regionie, gdzie w warunkach szpitalnych przyjmowane są osoby najciężej upośledzone - mówi Maria Domańska-Wiktor z poradni. - Poradnia jest nietypowa, bo jest jedyną poradnią, gdzie są przyjmowani pacjenci głęboko upośledzeni. Tylko taka poradnia może istnieć i spełniać swoje zadanie w warunkach szpitalnych.

Pacjenci niepełnosprawni potrzebują wyjątkowej opieki i przygotowania do zabiegów - dodaje Domańska-Wiktor. - Leczymy wiele zębów jednocześnie, łącznie z usuwaniem zębów. Zdarzają się pacjenci, u których usuwamy kilkanaście zębów naraz.

Poradnia świadczy usługi nie tylko dla mieszkańców Szczecina i gmin ościennych, lecz przyjmuje pacjentów z całego województwa zachodniopomorskiego i część chorych z województwa lubuskiego. Wśród pacjentów tej poradni są między innymi dzieci z ośrodków specjalnych i pensjonariusze DPS-ów czy zakładów opieki długoterminowej.
Relacja Joanni Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty