Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Fot. Rada Osiedla Arkońskie Niemierzyn
Nie chcemy, by teren po stadionie Czarnych Szczecin zamienił się w wielkie osiedle - zapewnia Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Radni Rady Osiedla Arkońskie Niemierzyn walczą o blisko czterohektarową działkę przy ul. Chopina.

- To od lat był teren sportowy i taki dalej powinien być - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" radny Rady Osiedla Andrzej Radziwinowicz. - Że nie będzie to przypadek byłego boiska Pioniera, gdzie mamy totalną betonozę.

Teren ten najpierw należał do Akademii Rolniczej po konsolidacji z Politechniką Szczecińską trafił właśnie do ZUT-u.

To zbędny majątek, ponieważ mamy obiekt sportowy przy ul. Tenisowej, stąd decyzja o sprzedaży - mówiła kanclerz uczelni Adrianna Gudzowska. - Wszystkie uczelnie i wszystkie podmioty publiczne planują jakąś strategię swojego działania i starają się wyprzedawać nieruchomości, które są im zbędne.

ZUT proponuje by 1/4 terenu przeznaczyć na obiekty sportowe, a z pozostałej części tylko 30 procent na budownictwo - i taki wniosek uniwersytet złożył do zakończonych w poniedziałek konsultacji społecznych dot. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Szczecina.

Jak informuje Artur Ratuszyński z Urzędu Miasta, dokument będzie jeszcze wielokrotnie konsultowany, a pod obrady radnych ma trafić jesienią.
- To od lat był teren sportowy i taki dalej powinien być - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" radny Rady Osiedla Andrzej Radziwinowicz.
To zbędny majątek, ponieważ mamy obiekt sportowy przy ul. Tenisowej, stąd decyzja o sprzedaży - mówiła kanclerz uczelni Adrianna Gudzowska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty