Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Umiarkowany ruch, ale sporo problemów i momentami jazda po omacku. Ekipa "Autoradio" wybrała się tym razem na przebudowywany Węzeł Kijewo. Od 22 kwietnia drogowcy wprowadzili tam nową organizację ruchu. Od piątku kolejne zmiany.
Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Największe zmiany dotyczą wszystkich, którzy będą starali się opuścić miasto.

Jadący w kierunku Stargardu i Świnoujścia kierujący będą musieli przejechać na przeciwległą jezdnię. Z kolei jadący w stronę Kołbaskowa muszą pozostać na starej trasie.

- Wszyscy będą musieli szczególnie uważać w momencie przejazdu przez skrzyżowanie z ul. Kurzą i Niedźwiedzią, ponieważ na tę jezdnię przeciwległą - w lewo - będzie się jechało w kierunku na Stargard i Świnoujście. Po to, by pojechać na Kołbaskowo będzie trzeba pozostać na starej jezdni - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

To nie koniec zmian w tym miejscu.

- Już w piątek dojdzie tutaj kolejna modyfikacja. Tym razem pod wiaduktem. Przejazd na trasie Świnoujście - Kołbaskowo odbywać się będzie jezdnią po jednym pasie w obie strony - relacjonował dziennikarz Radia Szczecin Bartłomiej Czetowicz.

Prace przy przebudowie Węzła Kijewo wchodzą w kolejny etap - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Planowane jest też zamknięcie jezdni autostrady A6 w stronę Kołbaskowa po to, żeby rozpocząć prace zasadnicze związane z wyburzaniem starego wiaduktu. Będzie wprowadzony ruch jedną jezdnią na A6.

Prace przy przebudowie Węzła Kijewo potrwają do lipca przyszłego roku.
Prace przy przebudowie Węzła Kijewo wchodzą w kolejny etap - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty