Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mieszkańcy regionu mogą składać wnioski na dofinansowanie wymiany pieców, okien czy termomodernizację. Program realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
Co ważne i nowe: pilotażowy program obejmuje budynki wielorodzinne. Można dostać nawet 60 proc. dofinasowania inwestycji - mówił, podczas konferencji prasowej, poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

- Jest to kolejna odpowiedź rządów Prawa i Sprawiedliwości, dla mieszkańców, o których Polska zapomniała. Ludzi, w tych wsiach popegeerowskich, którzy po 1989 roku zostali pozostawieni sami sobie - dodał Jach.

Korzystać z programu mogą wspólnoty, ale także osoby fizyczne. Do składania wniosków zachęcał poseł PiS Leszek Dobrzyński.

- Warto to robić, zwłaszcza, że ekologia chociażby, to nie są tylko wielkie fabryki, ale i życie, i uczynki niemalże każdego z nas. Każdy może przyłożyć swoją rękę do ochrony przyrody - tłumaczył Dobrzyński.

Jak dodał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki dla właścicieli budynków jednorodzinnych i bliźniaków wciąż obowiązuje program "Czyste Powietrze"
- Jest to kolejna odpowiedź rządów Prawa i Sprawiedliwości, dla mieszkańców, o których Polska zapomniała. Ludzi, w tych wsiach popegeerowskich, którzy po 1989 roku zostali pozostawieni sami sobie - dodał Jach.
- Każdy może przyłożyć swoją rękę do ochrony przyrody - tłumaczył Dobrzyński.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

taaa.... PiS wzywa: "WYMIENIAJCIE OKNA!"
a producenci okien ;)) zacierają rączki i szykują kieski na kaskę....
Nie bez powodu na zdjęciu brak niektórych osóbek
Nie przypadek, jak sądzę.
@Janek .N
Janku w krótkich majteczkach z wizją spiskowej teorii dziejów.
Patrząc po oknach. Termomodernizacja polegająca na wymianie starych okien na nowe objęła już ok. od 80% do 90% okien w Szczecinie. Budynki użyteczności publicznej, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe etc. etc.
Niektóre Spółdzielnie dopłacają do wymiany okien już od kilkunastu lat.
Namawiają na wymianę pieców a niech powiedzą ile ludzi dostało jakiś zwrot kosztów z programu Kawka żenada ludzie stali w kolejce a kasę wieli ci z int. albo rozeszła się po znajomych i rodzinie ?
@Mirek - czy ty aby nie dostałeś nominacji na mojego osobistego recenzenta?
Chłopie! To mi pochlebia :))) Przy Wódach mało roboty?
Za to PAD reklamuje nasz Polski węgiel którego mamy zapas na 200 lat, i proponuje zużywać go bezemisyjnie.
Ha, Ha, Ha.
Zadajcie lepiej pytanie rządzącym, dlaczego w Polsce wręcz już masowo wycinane są lasy!? To jest jakiś armageddon! Poza tym jedna uwaga: Hipokryzja wszystkich środowisk rządowych i pozarządowych osiągnęła absolutne apogeum, nie tylko w przypadku tzw. pandemii, ale i w ochronie środowiska. Najprostszym sposobem na walkę z domniemanym wzrostem CO2 jest ZALESIANIE!!! Tymczaem na całym świecie, włącznie z Polską MASOWO dochodzi do WYCINKi lasów!!! Cierpią równiez zwierzęta, które tracą swoje naturalnr siedliska! Rząd i rządowe media na każdym kroku KŁAMIĄ! Ludzie! Ogarnij się się trochę i zobaczcie co się tak naprawdę dzieje!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty