Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W ostatnich dniach zmniejszyła się liczba pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy trafiają na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie.
Niestety Ci, którzy się zgłaszają są zazwyczaj w ciężkim stanie. Pacjenci są w każdym wieku, jednak na wiosnę można zaobserwować więcej młodych ludzi, którzy ciężko przechodzą zakażenie - mówi Rafał Ślósarek, lekarz kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. - Wśród zgłaszających widzimy zwiększenie ludzi rzeczywiście ciężko chorych z ciężkim przebiegiem Covid sensu stricto, czyli z ciężkim zapaleniem płuc. Są to chorzy wymagający potem intensywnej terapii lub tlenoterapii wysokoprzepływowej. To jest choroba, która dotyczy ludzi w każdym wieku. Nie dotyczy tylko seniorów, albo teraz tylko ludzi młodych.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 858 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju, w Zachodniopomorskiem przybyło 521 nowych pacjentów.
Niestety Ci, którzy się zgłaszają są zazwyczaj w ciężkim stanie. Pacjenci są w każdym wieku, jednak na wiosnę można zaobserwować więcej młodych ludzi, którzy ciężko przechodzą zakażenie - mówi Rafał Ślósarek, lekarz kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty