Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kacper Gorzelańczyk to kolejne dziecko z regionu, które cierpi na SMA. Fot. www.siepomaga.pl/kacper-sma
Kacper Gorzelańczyk to kolejne dziecko z regionu, które cierpi na SMA. Fot. www.siepomaga.pl/kacper-sma
Będzie można się zbadać i pomóc Kacperkowi Gorzelańczykowi z Mostów. Chłopiec choruje na SMA i zbiera na najdroższy lek świata.
Na kosztowną terpię potrzeba 9,5 mln złotych, na razie nie udało się uzbierać nawet pół miliona. A czasu jest coraz mniej.

- Dlatego dziś na Plantach w Goleniowie odbędzie się piknik "Medycy z Goleniowa dla Kacperka" - mówi Katarzyna Kęcka, Prezes Zarządu Spółki Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. - Nasza ekipa będzie badała poziom cukru we krwi, robiła pomiar ciśnienia, będą konsultacje pielęgniarskie. Włączamy się w każdą pomoc, jeśli chodzi o Kacperka tym bardziej, że cała gmina włączyła się w pomoc Kacperkowi.

Do leczenia dołoży się także szpital w Goleniowie. A dokładniej odda na jego konto połowę dochodu z komercyjnych badań, które w niedzielę będą wykonywane w szpitalnym laboratorium. Zbiórka dla Kacperka trwa na portalu siepomaga.pl.
- Dlatego dziś na Plantach w Goleniowie odbędzie się piknik "Medycy z Goleniowa dla Kacperka" - mówi Katarzyna Kęcka, Prezes Zarządu Spółki Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty