Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Zachodniopomorscy samorządowcy wciąż spierają się o ceny za wodę i ścieki. W Kołobrzegu zbierane są podpisy przeciwko ujednoliceniu cen.
Władze Kołobrzegu mówią "nie" dla opracowywanej przez Ministerstwo Infrastruktury zmiany w ustawie o zbiorowym dostarczaniu wody i ścieków. Zakłada ona, że wszystkie samorządy korzystające z jednego przedsiębiorstwa wodociągowego zapłacą jednakową stawkę. Na takie rozwiązanie nie chcą zgodzić się władze Kołobrzegu.

Jak mówi prezydent miasta Anna Mieczkowska, w każdej gminie w powiecie oznaczałoby to obniżki, natomiast w samym Kołobrzegu cena wzrosłaby o prawie 4 złote.

- Cenię sobie bardzo relacje dobrosąsiedzkie, ale uważam, że w tym konkretnym przypadku, każdy niech płaci za siebie - mówi Mieczkowska.

Z kolei wójt gminy Siemyśl Marek Dołkowski uważa, że to dotychczasowe propozycje taryf proponowane przez kołobrzeskie wodociągi są niesprawiedliwe dla jego miejscowości.

- Ta propozycja jest w tej chwili o 6 złotych większa, ale są gminy naszego powiatu, gdzie ta podwyżka jest prawie o sto procent - mówi Dołkowski.

Władze Kołobrzegu utworzyły petycję w sprawie wstrzymania prac nad zmianami przepisów w sprawie rozliczeń wodno-kanalizacyjnych, która ma trafić do premiera. Podpisy zbierane są w kołobrzeskim ratuszu.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty