Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Przebudowywany wiadukt kolejowy przy ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie oddany zostanie do użytku kierowców i pieszych najpóźniej pod koniec lipca. To już oficjalna informacja PKP Polskich Linii Kolejowych.
Ruch pod tym wiaduktem został wstrzymany w listopadzie 2019 roku. Pierwotnie spółka Trakcja, która odpowiada za prace, miała je zakończyć do końca ubiegłego roku. Kolejne terminy - marzec i czerwiec tego roku - też nie zostały dotrzymane. Teraz wszystko jest już na dobrej drodze i już niebawem prace będą mogły przenieść się na kolejne wiadukty - zapewnia Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych.

- Po zakończeniu pierwszego etapu prac na wiadukcie przy ulicy Wyszyńskiego, prace przeniosą się na wiadukty przy ul. Bogusława IV oraz przy ulicach Pierwszej Brygady, Konopnickiej. I tam w pierwszej kolejności wykonawca przełoży instalacje sieci ciepłowniczych, następnie dopiero rozpocznie się przebudowa wiaduktów - mówi Siemieniec.

Zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową wiaduktów kolejowych w Stargardzie planowane jest do końca 2022 roku.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty