Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Będzie ciaśniej na Estakadzie Pomorskiej. To zapowiadane przez urzędników zmiany na ulicy Gdańskiej w Szczecinie.
Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od czwartku. Wiąże się ona z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Jak więc od 17 czerwca opuścić lewobrzeże Szczecina? - tłumaczy to Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

- Będziemy mogli się poruszać, zarówno w kierunku wyjazdowym jak i wjazdowym do Szczecina. Co się zmieni? Na jezdni południowej, gdzie funkcjonują obecnie dwa pasy ruchu, będzie funkcjonował tylko jeden. Ten najbardziej skrajny, przy krawędzi obiektu. Zamknięte zostaną natomiast te dwa, znajdujące się najbliżej środka estakady - mówi Zieliński.

Zmiany będą dotyczyły obu relacji. Drogę do centrum część kierowców pokona torowiskiem - dodaje.

- Z drugiej strony, na jezdni północnej, w kierunku wjazdowym do miasta - będziemy się poruszać dwoma pasami ruchu. Co istotne, w kierunku przeciwnym, właśnie wyjazdowym z miasta. W tym celu na wysokości przystanków Merkatora, Parnica - zostaną wybudowane tymczasowe przejazdy przez torowiska tramwajowe - kończy Zieliński.

Nowa organizacja ruchu, jak mówią urzędnicy, będzie obowiązywała "przez najbliższych kilkanaście tygodni". To jednak nie koniec utrudnień - opuszczając centrum Szczecina w godzinach wieczornych, kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem do jednego pasa na wysokości Basenu Górniczego. To w związku z frezowaniem jezdni.
Wiąże się ona z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Jak więc od 17 czerwca opuścić lewobrzeże Szczecina - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.
Zmiany będą dotyczyły obu relacji. Drogę do centrum część kierowców pokona torowiskiem tramwajowym - dodaje Zieliński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty