Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Konflikt między wójtem Kobylanki a radnymi trwa - cierpią jednak mieszkańcy. Tym razem poszło o linię busową Stargard - Szczecin.
Wójt Julita Pilecka zaproponowała, by w porozumieniu z lokalnym przewoźnikiem utworzyć połączenie dla słabiej skomunikowanych miejscowości, takich jak Niedźwiedź, Jęczydół czy Bielkowo. Według planów dziennie miało być 36 kursów do Szczecina i Stargardu, a większość kosztów miała być pokryta z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Kobylanka miała do tego dołożyć 50 tys. zł - chodziło o zorganizowanie kursów do końca roku.

Dziesięciu radnych będących w opozycji do wójt nie poparło pomysłu, pięciu było za - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Julita Pilecka, wójt Kobylanki.

- Niestety takie trochę "nie, bo nie". Radni stwierdzili, że takiej potrzeby nie ma i że nie wierzą, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować miejsca dla wszystkich mieszkańców - mówiła Pilecka.

Wójt dodała, że zapis gwarantujący miejsca był w projekcie umowy z przewoźnikiem. Julita Pilecka zapewnia, że powróci do tematu pod koniec roku, gdy będzie ogłoszony nabór do przyszłorocznego programu.

Prosiliśmy o komentarz m.in. przewodniczącą Rady Gminy Alicję Ordon oraz radnego reprezentującego miejscowość Niedźwiedź. Odmówiono nam wypowiedzi.
Dziesięciu radnych będących w opozycji do wójt nie poparło pomysłu, pięciu było za - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Julita Pilecka, wójt Kobylanki.

Dodaj komentarz 3 komentarze

Jakie busy? Jaki program nauczycielki ang?
Niestety w Kobylance w radzie są ludzie, którzy z automatu sprzeciwiają się wójt. Także proponuje żeby Pani wójt zastosowała odwrotna psychologię i zaproponowała, ze NIE uruchomi busów. Wtedy ci zadziałają odwrotnie.
W dniu 16-06-2021 roku została podana przez Pana nieprawdziwa informacja, że przewodnicząca Rady Gminy Alicja Ordon odmówiła udzielenia komentarza. W tym dniu nie rozmawiałam z żadnym redaktorem .W biurze Rady otrzymał Pan informację od pracownika ,że można złożyć pytania do przewodniczącej drogą mailową. Nie skorzystał Pan z tej możliwości i nie powiedział o jaką sprawę chodzi.
Jednak dla uzupełnienia stronniczej wymowy Pana artykułu na temat konfliktu o busy przytoczę argumenty, o których mówili radni na majowej sesji .Są to:
-brak kalkulacji kosztów przewozu
-wydłużony, niekomfortowy dla pasażera czas przejazdu do Szczecina czy Stargardu
-nieznane rzeczywiste zapotrzebowanie na te kursy ze strony mieszkańców
- brak na zebraniach sołeckich zapytań o ten typ transportu( poza Niedźwiedziem- 1 osoba ?)
-nierealny zapis w umowie gwarantujący mieszkańcom Gminy Kobylanka miejsca w autobusie kursującym na trasie Stargard –Szczecin
-bezkrytyczne przyjmowanie bez analizy rzeczywistego zapotrzebowania choćby najlepszego programu tylko dlatego, że są pieniądze.
Z tych powodów większość radnych nie poparła pomysłu wójta Gminy Kobylanka.
Wracając do zarzutu odmowy komentarza oczekuję od mediów rzetelności dziennikarskiej, o której zapewne uczono Pana w szkole i żądam sprostowania.
Alicja Ordon - Przewodnicząca Rady Gminy Kobylanka

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty