Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Najpierw parking przed magistratem, a wkrótce dzielnica nadmorska i śródmieście. W Świnoujściu wprowadzona zostanie całoroczna Strefa Płatnego Parkowania.
Od początku czerwca mieszkańcy Świnoujścia muszą płacić za parkowanie przed urzędem. Teraz przyjdzie czas na pozostałe parkingi w mieście.

W ciągu najbliższych tygodni w Świnoujściu będzie Strefa Płatnego Parkowania. Tego rodzaju jakby zamknięte parkingi powodują większą rotację samochodów, dzięki temu nie stoją one całymi dniami i można swobodnie zaparkować, znaleźć miejsce - mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Wprowadzenie strefy planowane było od dawna.

- Uchwała obowiązywała od ubiegłego roku, natomiast w związku z pandemią temat został przełożony o rok i od pierwszego lipca możemy spodziewać się opłat za parkowanie w śródmieściu - dodaje Jaz.

Płatne parkowanie obowiązywało będzie przez cały rok. Za 30 minut postoju zapłacimy 2 zł, 3.9 zł za godzinę. Miesięczny abonament na wszystkie strefy kosztował będzie 200 zł, a osoby zamieszkujące strefę będą miały możliwość wykupienia symbolicznego miesięcznego abonamentu za 15 zł lub rocznego za 150 zł.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty