Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie/Archiwum
Fot. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie/Archiwum
Same złote medale z trzech międzynarodowych festiwali - przywieźli członkowie chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Zmagania odbywały się online ale konkurencja była ogromna.
Podczas konkursu World Choir Festival - Hong Kong w Chinach, chór zdobył Złoty Dyplom w kategorii muzyka współczesna. W festiwalu wzięło udział niemal 200 chórów z całego świata, w tym: z USA, Australii, Indonezji czy Rosji.

Oprócz tego dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch, została uznana za jedną z 10 najlepszych dyrygentów festiwalu - spośród prawie 200 dyrygentów - w tym jako jedyna kobieta z Europy - jedną z dwóch najlepszych dyrygentów europejskich.

- Bardzo słynny konkurs, przede wszystkim ilość zgłoszeń była powalająca, bo 200 dosłownie chórów zgłosiło się. To złoto i bardzo wysoka punktacja jest dla nas powodem do dumy. Bardzo się cieszę, ze zostałam zakwalifikowana do grona tych wybitnych dyrygentów, to dla mnie jest naprawdę niesłychane wyróżnienie, ale zawdzięczam je przede wszystkim niesamowitej drużynie, z którą mam na co dzień do czynienia - mówi Fabiańczyk-Makuch.

Z kolei z festiwalu w Rimini we Włoszech chór przywiózł dwa złote dyplomy - w kategorii chórów mieszanych oraz w kategorii muzyki sakralnej.

Z kolei z festiwalu Queen of the Adriatic Sea Choral Festival and Competition - Rimini we Włoszech chór przywiózł dwa Złote Dyplomy - w kategorii chórów mieszanych oraz w kategorii muzyki sakralnej.

Złoty dyplom szczecinianie przywieźli także z wiedeńskiego The World Peace Choral Festival.

A w sobotę ten właśnie obsypany złotem chór Akademii Morskiej świętuje swoje 18 urodziny - i zaprasza na koncert w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Początek o godzinie 19. wstęp jest bezpłatny.
Bardzo się cieszę, ze zostałam zakwalifikowana do grona tych wybitnych dyrygentów, to dla mnie jest naprawdę niesłychane wyróżnienie, ale zawdzięczam je przede wszystkim niesamowitej drużynie, z którą mam na co dzień do czynienia - mówi Fabiańczyk-Makuch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty