Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Santa3 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Santa3 (CC0 domena publiczna)
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Burze mogą wystąpić w województwie zachodniopomorskim i wschodniej części województwa podkarpackiego.
Synoptycy prognozują opady deszczu do 25 milimetrów oraz porywy wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami może wystąpić również grad. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin nocnych.

IMGW wydał również ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałami. Alert najwyższego stopnia ogłoszono dla województwa lubuskiego. Tam temperatura wyniesie nawet 35 stopni. W nocy termometry wskażą od 16 do 21 stopni.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na zachodzie kraju i w jego centralnej oraz południowej części. Tam temperatura może się wahać od 29 a 34 stopni.

Jedynie dla wschodniej części Mazowsza, Lubelszczyzny i Podkarpacia wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tam w ciągu dnia termometry wskażą do 31 stopni.

Eksperci apelują o ostrożność, odpowiednie nawadnianie, unikanie długiego przebywania na słońcu. Także przypominają, by nie zostawiać w zamkniętych samochodach dzieci i zwierzęta, gdyż jest to dla nich śmiertelnie niebezpieczne.

Ochłodzenie wraz z opadami ma nadejść we wtorek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty