Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
W parafii na Pomorzanach w Szczecinie doszło do profanacji dwóch kapliczek z figurami Matki Boskiej Fatimskiej.
Na stronie parafii czytamy: „Dzisiejszej nocy miało miejsce przykre wydarzenie. Sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej na naszym wzgórzu przed kościołem”.

Ktoś wymalował czerwoną farbą satanistyczne symbole - pentagram i odwrócone krzyże. Podczas wszystkich mszy, parafianie modlili się w intencji sprawcy profanacji.

- Przerażające, zobaczyłam to na facebooku parafii - to straszne, jesteśmy zbulwersowani. To bardzo poruszające - komentują przechodnie.

Ksiądz Andrzej Buczma, proboszcz parafii podkreśla, że wierzy w metamorfozę sprawcy.

- Modliliśmy się na każdej mszy świętej z parafianami o łaskę przemiany serca, o szacunek do drugiego człowieka w sercu tego człowieka - mówi kapłan.

Proboszcz parafii sprawę zgłosił także na policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie monitoringu.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.
Źródło: Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
Źródło: Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie

5 komentarzy

zauważyliście, że to za czasów PiSu ZŁO wypełzło i coraz śmielej sobie poczynia???
Wcześniej aż tyle tego nie było! TO NIE MOŻE BYĆ PRZYPADEK.
Pogadajcie z wróżami, druidami i innymi egzorcystami na temat fałszywych proroków. To własnie TACY zło przyciągają, gdyż są jego wytworem....
Sami pisowcy to marzą żeby tworzyć odpowiedni dla siebie nastrój
Nie matacz "Nowak" i się nie ośmieszaj swoimi teoriami oderwanymi od rzeczywistości. Każdy kto nie ma sklerozy pamięta, że ataki na Kościół zaczęli tęczowi i popierający strajk tak zwanych kobiet - wulgarnych przeciwniczek Konstytucji.
Widać, że dzieciaki się nudzą, a policja nic nie robi z wandalami, których działalność w ostatnim czasie coraz bardziej wzrosła w całym mieście. Wnioskując po kolorze to ostatniej nocy pewnie akty wandalizmu pojawiły się też w innych częściach Pomorzan, przynajmniej jeszcze w jednym innym miejscu widziałem bohomazy których dzień wcześniej nie było.
patrząc na misyjne, wręcz mesjanistyczne, działania co poniektórych rządzących ministrów i ministrantów, to należałoby oczekiwać jak najszybszego powołania Policji Religijnej na wzór arabskiego Komitetu Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu.
Pod patronatem Jarosława - rzecz jasna! - Zawsze Dziewicy, za którego dziękczynienia trzeba składać wg Jądraszewskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty