Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wizualizacja hotelu "Gołębiewski". Mat. www.rewal.pl
Wizualizacja hotelu "Gołębiewski". Mat. www.rewal.pl
Gorąca dyskusja wybuchła wokół wciąż budowanego gmachu należącego do znanej sieci "Gołębiewski". O kształt inwestycji w Pobierowie pokłócili się m.in. aktywista Jan Śpiewak i polityk Konfederacji - Krzysztof Bosak.
Przyczynkiem do dyskusji był twitterowy post pracownika branży hotelarskiej Tomasza Narkuna, który umieścił zdjęcia z budowy w sieci. 10-piętrowy budynek z tysiącem pokoi wyraźnie dominuje w okolicy - otacza go las, a od plaży dzieli niezbyt szeroki szpaler drzew.

Taki obraz wywołał oburzenie Jana Śpiewaka, który napisał m.in. - "Patohotelarstwo. Ten kloc to dramat krajobrazowy". Odparował mu Bosak argumentując, że utrzymanie lasu na siedmiuset kilometrach linii brzegowej nie jest racjonalne. Dodał, że Polska potrzebuje więcej całorocznych hoteli nad Bałtykiem.

Rozmiary inwestycji, od jej początku, wywoływały dyskusję. Decyzji o sprzedaniu gminnej ziemi pod budowę bronił ówczesny wójt - Robert Skraburski, który argumentował, że to teren po wojskach rakietowych, gdzie i tak nie było lasu. Skraburski został później dyrektorem tego hotelu.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty