Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Od czwartku studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego mogą już praktycznie uczyć się projektowania instalacji przemysłu chemicznego. Porozumienie w tej sprawie szczecińska uczelnia podpisała ze spółką PROZAP wchodzącą w skład Grupy Azoty.
To będzie praktyczne przejście pełnej drogi od postawienia pierwszej kreski na projekcie, aż do fizycznego uruchomienia instalacji - mówi prezes PROZAP-u Arkadiusz Sułek.

- Te kadry będą służyć nam do pomocy w zakresie obsługi merytorycznej, technologicznej, projektowej, od pomysłu, koncepcji, poprzez projektowanie, projektowanie wykonawcze, budowlane, po generalne wykonawstwo. Liczymy na tę współpracę, tak aby wychować przyszłych inżynierów, którzy potrafią dobrze projektować i dobrze rozumieć biznes - tłumaczy Sułek.

To będą płatne praktyki półroczne skierowane przede wszystkim do studentów czterech wydziałów - mówi rektor szczecińskiego ZUT-u profesor Jacek Wróbel.

- Przede wszystkim Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Wydział Technologii Inżynierii Chemicznej oraz Wydział Elektryczny. Zaczynamy od niewielkiej liczby studentów, przy czym później przy zawieraniu umów chcemy to rozszerzyć, żeby mieć możliwości korzystania, nie tylko ze spółki z odziałem w Policach, ale być może również w reszcie kraju - dodaje Wróbel.

Zawarte w czwartek porozumienie dotyczyć będzie studentów od trzeciego roku nauczania.
- Liczymy na tę współpracę, tak aby wychować przyszłych inżynierów, którzy potrafią dobrze projektować i dobrze rozumieć biznes - mówi Sułek.
- Zaczynamy od niewielkiej liczby studentów, przy czym później przy zawieraniu umów chcemy to rozszerzyć, żeby mieć możliwości korzystania nie tylko ze spółki z odziałem w Policach, ale być może również w reszcie kraju - Wróbel.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty