Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Kolejna osoba została zatrzymana w sprawie wydarzeń w Sosnowie w gminie Resko. Informację potwierdza prokuratura, nie zdradza jednak o kogo dokładnie chodzi.
Przypomnijmy, w nocy z piątku na sobotę w domu Elżbiety i Adama Wawrzyniaków doszło do wybuchu, w czasie gdy oni bawili się na własnym weselu.

Na początku mówiło się o wybuchu gazu w ich domu. W taką wersję zdarzeń nie wierzyli małżonkowie ani mieszkańcy wsi. Mówili o konflikcie sąsiedzkim o ziemię i staw.

- To nie był wybuch gazu. Wyciągnęliśmy pełne butle. Ekspert powiedział, że jeżeli to by był wybuch gazu, to by nie było żadnego mebla. To była jakaś substancja zrobiona nie wiadomo z czego. Policja nam nie udostępniła tego. Podejrzewamy kto to zrobił. Nie możemy tego głośno mówić. Mieliśmy tylko jednego wroga - przyznaje małżeństwo.

Tuż po zdarzeniu zatrzymano pierwszą osobę, według naszych informacji to mężczyzna pochodzący z Ukrainy, który był zatrudniony u jednego z sąsiadów. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, druga zatrzymana osoba to sąsiad poszkodowanych. Teraz w prokuraturze w Łobzie trwają czynności. Śledczy prowadzą na razie postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś.

Dom nie nadaje się do mieszkania. Będzie musiał zostać zburzony. Wawrzyniakowie stracili cały dobytek.

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla małżeństwa. Rodzina chce zebrać 300 tysięcy złotych - na razie jest ponad 16 tysięcy.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty