Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Samorząd Świnoujścia prowadzi kampanię zachęcającą mieszkańców do ekologicznego przemieszczania się. Akcja ma przygotować miasto na zmiany w ruchu po otwarciu tunelu.
Za rok i dwa miesiące wjazd do centrum Świnoujścia będzie znacznie łatwiejszy niż dziś. Do tego czasu miasto musi przygotować się na przyjęcie większej liczby pojazdów.

Samorząd zakończył już pierwszy etap konsultacji, w którym zbierał opinię mieszkańców o potrzebach komunikacyjnych. Teraz prowadzi akcję edukacyjną. Głównym przekazem jest ekologiczne przemieszczanie się.

- Nie jest tak, że budowa tunelu nie będzie miała wpływu na ruch - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Nad tym musimy dużo dyskutować, musimy się wyedukować, że warto być eko.

Część wyspiarzy popiera zamianę samochodu na nogi, jednak duża grupa jest za udogodnieniami dla kierowców.

- Jak mam stać w korku, to mi się nie chce, więc polecamy spacery. Na piechotę i na rowery, to najlepiej, zwłaszcza, żeby odkorkować to miasto. Kampania jest słuszna i wszystkim się przysłuży. Lepiej rowerem się poruszać. Nie ma jak się poruszać w tym mieście - mówią mieszkańcy Świnoujścia.

Kampania edukacyjno-informacyjna będzie trwała do września w tym czasie odbędą się spotkania i webinary dla mieszkańców z ekspertami zarządzania ruchu.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty