Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Jak wygląda sytuacja na zachodniopomorskich drogach w sobotę?
Godzina 17:00
Wracający znad morza zatrzymają się przed Rurką. Zator ciągnie się najpierw do Rzęśnicy, potem kilometr luzu, a potem korek przed Kijewem. Za Kijewem już na A6 mocno zwolnicie przed zjazdem na Podjuchy.

- Auta zwolniły na prawym pasie, jest kilka ciężarówek i to wszystko blokuje. Nie ma żadnej stłuczki - informuje słuchacz w Wiadomościach o 17.

Jadący w drugą stronę - zwolnią na A6 przed Kijewem - krótko za zjazdem na Podjuchy. Kolejny zator jest przed Rzęśnicą, jeszcze jeden na wysokości Goleniowa.

Godzina 16:00
Rzęśnica najbardziej zakorkowanym punktem w regionie. Cały czas najgorzej jest na S3 i A6. Wracający znad morza zatrzymają się po raz pierwszy przed Rurką. Tu zator ciągnie się najpierw do Rzęśnicy, potem kilometr luzu, a potem korek przez Kijewem. Za Kijewem już na A6 mocno zwolnicie przed zjazdem na Podjuchy.

Jadący w drugą stronę - zwolnią na A6 przed Kijewem - krótko za zjazdem na Podjuchy. Kolejny zator przed Rzęśnicą a jeszcze jeden na wysokości Goleniowa.

W samych Podjuchach niestety bez większych zmian - auta stoją na Metalowej i Radosnej.

Godzina 15:00
Nieco poprawia się sytuacja na drogach w regionie, choć dalej korkuje się autostrada A6 i droga S3. Korek w obu kierunkach zaczyna się już na węźle łączącym drogę S3 i S6 na wysokości Goleniowa. Obwodnica miasta stoi aż do Łozienicy. Na nitce prowadzącej do Szczecina doszło do kolizji dwóch samochodów, lewy pas był zablokowany - jedno z aut musiała zabrać laweta. Kolejny korek - również w obu kierunkach zaczyna się na wysokości Klinisk. Co ważne - kierowcy, którzy w drodze do Szczecina chcieli uniknąć korków na S3 stoją teraz na okolicznych drogach w Pucicach, Załomiu i na ulicy Lubczyńskiej. Co ciekawe wjazd do Szczecina przez węzeł Kijewo jest niemal płynny. Większy problem na węźle mają ci, którzy od wysokości Podjuch jadą na północ. Oni bardziej stoją niż jadą. Podjuchy niemal w całości zakorkowane - najgorzej na Metalowej, Granitowej, Radosnej - czyli wszystkich drogach prowadzących do nowego ronda. Ruch w stronę Gorzów jest płynny.

Godzina 12:00
Coraz większy ruch na zachodniopomorskich drogach i coraz większe utrudnienia. Na S3 w kierunku Świnoujścia też rośnie zator. Utrudnienia są właściwie przez całą drogę - od Szczecina do Goleniowa. Sugerujemy zatem objazd trasą alternatywna przez Załom, Kliniska i Stepnicę.

Zwolnić trzeba też na A6 na węźle Kijewo, jadąc nad morze.

Dodajmy jeszcze, że w ponad dwukilometrowej kolejce utkną kierowcy, którzy chcą opuścić Świnoujście i czekają na prom.

Z przeprawą promową w kierunku Świnoujścia nie ma większych kłopotów.
Za Kijewem już na A6 mocno zwolnicie przed zjazdem na Podjuchy - mówi słuchacz w Wiadomościach o 17.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty