Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
164 nowe przypadki koronawirusa w Polsce na 46 tysięcy testów. Jest nowy raport ministra zdrowia dotyczący dobowej liczby zakażeń.
W naszym regionie potwierdzono dwa nowe zachorowania - jedno w Szczecinie, drugie w Policach. Za ozdrowieńców uznano 98 osób.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że rośnie liczba nowych zakażeń. - Jeszcze do wczoraj wzrost zakażeń był na poziomie 21 procent. Dzisiaj widzimy, że w porównaniu do ubiegłego wtorku to wzrost w granicach 50 procent. Jeżeli nie będziemy się szczepić, a szczepienia zapobiegają transmisji koronawirusa, wówczas będziemy notować wzrosty powyżej 200 zakażeń dziennie - podkreślił rzecznik ministerstwa zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz dodał, że do tej pory w Polsce stwierdzono 305 przypadków wariantu Delta koronawirusa. - W ostatnich tygodniach ten poziom procentowy obecności wirusa w próbkach, które są sekwencjonowane, jest w granicach 80 procent - wskazał rzecznik resortu zdrowia. Dodał, że wariant Delta jest bardzo transmisyjny. - Jeżeli mówiliśmy wcześniej przy podstawowym wariancie koronawirusa, że jedna osoba może zarazić 2-3 osoby, to w tej chwili możemy mówić, że jedna osoba może zarazić do 8 osób. Chodzi tu szczególnie o wysoką transmisyjność tego wirusa - zaznaczył rzecznik.

W Polsce mamy ponad 17 i pół miliona osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że obserwowany jest powolny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem.
Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że rośnie liczba nowych zakażeń.
Wojciech Andrusiewicz dodał, że do tej pory w Polsce stwierdzono 305 przypadków wariantu Delta koronawirusa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty