Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Adam Zwoliński swoją pracę rozpoczął już we wtorek . Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Adam Zwoliński swoją pracę rozpoczął już we wtorek . Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Władze Kołobrzegu przedstawiły we wtorek miejskiego architekta. To nowe stanowisko w miejscowym magistracie, a kandydata, który zajmie się kreowaniem przestrzeni publicznej poszukiwano od wielu miesięcy.
Ostatecznie postawiono na Adama Zwolińskiego, szczecinianina, prodziekana do spraw organizacji i rozwoju na wydziale architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Zwoliński swoją pracę rozpoczął już we wtorek - jak mówi, problemy architektoniczne Kołobrzegu nie różnią się od innych miejscowości nadmorskich.

- Szybki rozwój inwestycyjny, który następuje w ostatnich latach powoduje, że mamy do czynienia z tzw. nieładem przestrzennym, czyli z degradacją krajobrazu miast wskutek niekontrolowanego rozwoju. Te problemy są najbardziej widoczne - ocenił.

Pierwszym zadaniem nowego architekta miejskiego będzie przygotowanie projektu zagospodarowania przestrzennego w dzielnicy Podczele. Plany zagospodarowania posiada obecnie jedynie 44 proc. powierzchni miasta i poprawa tej sytuacji również należy do zadań Adama Zwolińskiego.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty