Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowa Lewica jest "silna i zjednoczona" - zapewniali politycy partii w Szczecinie. Przekonywali, że wewnętrzne spory dodatkowo "gruntują i kształtują charakter" ugrupowania, które powstanie po połączeniu SLD i Wiosny.
Jak się wyraził sekretarz Nowej Lewicy Marcin Kulasek, na kongresie 9 października "skonsumują ostatecznie związek".

Tymczasem, jak informuje Gazeta Wyborcza, w Nowej Lewicy trwa "wojna, a opozycjoniści przygotowują obalenie dyktatury Włodzimierza Czarzastego".

Szef klubu parlamentarnego Krzysztof Gawkowski w odpowiedzi zapewnia, że są silni i zjednoczeni, bo są "formułą demokratyczną".

- Jesteśmy grupą ludzi, która się bardzo lubi, choć czasami ma inne zdanie, jak w polityce. Ja się cieszę, że są spory na lewicy, bo to gruntuje i kształtuje nasz charakter. My wiemy jedno: jesteśmy opozycją, ale nie totalną, tylko racjonalną. Czasami, żeby dojść do takiego konsensusu, warto się wewnętrznie pospierać. Ci, którzy się nie spierają, wyborów nie wygrywają. Ja jestem znakomitej myśli, że przed nami dobra przyszłość - powiedział Gawkowski.

Poseł Kulasek podkreślał z kolei, że po okresie "przepychanek i nieścisłości", w każdym regionie odbędzie się wewnętrzna debata na temat programu partii.

Działacze z Warszawy przyjechali do Szczecina, aby uczestniczyć w wyborze delegatów na październikowy zjazd. Ci zdecydują, kto będzie rządził ugrupowaniem.
Szef klubu parlamentarnego Krzysztof Gawkowski w odpowiedzi zapewnia, że są silni i zjednoczeni, bo są "formułą demokratyczną".

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Można zmieniać nazwy w nieskończoność, ale i tak geneza pozostanie bez zmian (PZPR -> SdRP -> SLD -> Nowa Lewica -> ...).
chłopaki na lewiźnie coraz lepiej się bawią :)) nie dość, że zacieśniają stosunki, to jeszcze publicznie zapowiadają "skonsumowanie związku"... xD
Liczę, że po 22.00 można będzie obejrzeć co bardziej "soczyste" sceny :)))
ps. A tak już poważniej, to dość obrzydliwie brzmią podteksty seksualne i pornograficzne w wypowiedziach, relacjach i zachowaniach polityków. I to tym bardziej, że żaden z nich nie jest podobny do Ciccioliny, zaś niektórzy - do Fritzla czy Paetza....
Z całej opozycji najczęściej głosującym ugrupowaniem tak, jak PiS jest właśnie LEWICA.
Można więc domniemać, że (rzekome) przeciwieństwa faktycznie się przyciągają.
I tak lewica (z nazwy) może się połączyć z lewicą (programowo-faktyczną) czyli:
"Można zmieniać nazwy w nieskończoność, ale i tak geneza pozostanie bez zmian (PZPR -> SdRP -> SLD -> Nowa Lewica -> ...)."-> PiS ->PZPR+...
Już były czasy, gdy narodowcy połączyli się z socjalistami. Wtedy wyszedł im narodowy socjalizm...
Nadzieja matką głupich , powiada przysłowie ... Czerwono armiści odchodzą z dnia na dzień a ich wnuki stanowią małą ilość elektoratu. Wnuki zaś pamiętają ZOMO i korzenie Lewicy - choćby się nie wiem jak nazywała. Możecie obiecywać bezkarnie wszystko ; podobnie jak Biden -wasz partyjny kolega z USA - aby skończyć jak on. I to już niedługo !
@Nomis przeszłość lewicy Ci przeszkadza ale prokuratur stanu wojennego jako sędzia TK już nie?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty