Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Padł rekord w Barzkowicach. Ponad 140 tysięcy osób odwiedziło targi rolne Agro Pomerania w miniony weekend. To była 33. edycja imprezy.
Jeszcze nigdy Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego nie odnotował tak dużej liczby odwiedzających.

W tym roku w Barzkowicach prezentowało się 1100 wystawców. Nowością był skunsk. W kulminacyjnym momencie w sobotę, żeby go zobaczyć, trzeba było odstać w kolejce nawet godzinę - mówi dyrektor ZODR w Barzkowicach Dariusz Kłos. - 33. Targi to jest wielolecie. Co roku próbujemy poszukać czegoś, co przyciągnie odbiorców. Być może i Covid spowodował, że nie mogliśmy zorganizować targów w 2020 roku.

To przeżyjmy raz jeszcze 33. Targi Rolne w Barzkowicach. Skunsk, a właściwie skunksica nazywała się Chanell. Trzeba było obchodzić się z nią delikatnie, bo inaczej można było oberwać jej wydzieliną w twarz, a wówczas cuchnie się przez trzy dni. - Nie dało się tego zmyć. Naskórek po prostu musiał zejść - mówiła właścicielka skunska Paulina Seweryniak, której kolega raz zdenerwował skunska.

A hodowcy koni informowali, że najważniejsza w hodowli jest klacz, bo "wrona orła nie urodzi".

Oprócz zwierząt, roślin i maszyn rolniczych, do Barzkowic przyciągają smakołyki. - Można spróbować kwiatu czarnego bzu, czyli tzw. hyćki - mówiła kobieta wystawiająca swoje produkty.

Kolejne targi w Barzkowicach już za rok.
Zaprasza Kamil Nieradka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty