Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia: A. Łukaszek [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Dochodzenie pod nadzorem prokuratury w sprawie uderzenia księdza i dewastacji kościoła prowadzi policja ze Szczecina. I pokrzywdzony, i sprawca są w szpitalu. Trwa przesłuchiwanie świadków.
Postępowanie prowadzone jest w sprawie obrazy uczuć religijnych - informuje prokurator Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej i miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. W sprawie został zatrzymany mężczyzna. W przebiegu tego zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna osoba. Jest to ksiądz. W sprawie został zatrzymany mężczyzna.

Jednak z uwagi na jego stan zdrowia, potwierdzony badaniem lekarskim, nie było możliwości wykonania z jego udziałem czynności procesowych - dodaje.

Prokuratura nie informuje o szczegółach. W chwili obecnej sprawca przebywa w szpitalu. Prokurator, po ocenie dokumentacji medycznej i obrażeń księdza, ustali kwalifikację prawną zajścia.

W środę rano 33-letni mężczyzna demolował przedsionek kościoła m.in. połamał zabytkowy drewniany krzyż. Wyszedł do niego ksiądz, którego uderzył w twarz. Na miejsce przyjechała policja i schwytała sprawcę. Ksiądz ze złamaną żuchwą trafił do szpitala.

Nie jest wykluczone, że sprawca przebywa w szpitalu psychiatrycznym. 33-letni napastnik był wcześniej notowany za "przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu" - informuje policja.
Relacja Anny Łukaszek.
Ks. Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa opowiada o incydencie. Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Ks. Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa opowiada o incydencie. Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty