Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Cztery ulice w Drawnie po remoncie - oficjalnie otwarte. To Potokowa, Zdrojowa, Piaskowa i Saperów. Łącznie to ponad 2 kilometry dróg.
Koszt inwestycji to 3,5 miliona złotych. Większość pieniędzy gmina Darwno pozyskała z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Co warte podkreślenia, remont wykonały lokalne firmy. A po remoncie zainteresowanie gminnymi działkami wzrosło - mówił burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski.

- To jest naprawdę duża sprawa dla nas, niektóre działki są jeszcze niezagospodarowane. Wielki ruch się zaczął, mamy bardzo dużo zapytań o działki. Chcą ludzie kupować, wszystko już jest gotowe i ładnie to wygląda - chwalił Chmielewski.

Tak realizuje się założone cele, czyli przez wsparcie inwestycji lokalnych. Utrzymywane są miejsca pracy, a także tereny stają się bardziej atrakcyjne i zatrzymuje się mieszkańców przed wyjazdem - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

- Chcemy, żeby nikt nie wyjeżdżał z Drawna, żeby młodzi przyjeżdżali. Chcemy, żeby ci młodzi, którzy wyjeżdżają kształcić się wracali do pięknego Drawna. Ma ono walory turystyczne i przyrodnicze. Naprawdę ziemia darwińska, powiat choszczeński jest wart zachodu - tłumaczył Chmielewski.

Gmina Drawno ma ponad 5 tysięcy mieszkańców.
- Chcą ludzie kupować, wszystko już jest gotowe i ładnie to wygląda - chwalił Chmielewski.
- Utrzymywane są miejsca pracy, a także tereny stają się bardziej atrakcyjne i zatrzymuje się mieszkańców przed wyjazdem - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty