Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Radni miejscy w Policach dostaną wyższe diety: podwyżka to niespełna 540 złotych - z 805 złotych miesięcznie do prawie 1350.
Nowością jest wprowadzenie wyższej stawki dla wiceprzewodniczących komisji rady - koszt podwyżki diet radnych w Policach wyliczono w sumie na 200 tysięcy złotych rocznie.

Radny współrządzącej Policami Wspólnoty Samorządowej "Gryf" Artur Echaust zapewniał, że całą dietę przeznacza na pracę dla mieszkańców. - Chciałbym, żeby te pieniądze wróciły do naszych mieszkańców. Echaust wymieniał swoje aktywności: - Kupiłem cukierki, przebrałem się za Mikołaja i rozdałem mieszkańcom różnych sołectw. I to było fajne. Powiem uczciwie. Będę miał więcej, żeby podzielić się tymi pieniędzmi - dodał Echaust.

Jadwiga Molenda z również popierającego burmistrza klubu KO przekonywała, że radny nie musi przyjąć podwyżki. - Jeśli mu nie pasuje, jest niezgodna z jego sumieniem czy czymś tam, może się zrzec całości lub części - stwierdziła Molenda.

Szef klubu Projekt Police Krystian Kowalewski przyznał, że diety nie zmieniano od lat, ale podwyżka się nie należy, bo gmina jest źle zarządzana.

- Regularnie mamy podwyżki opłat za wodę, ścieki, ciepło i inne. Nasze drogi są w coraz gorszym stanie technicznym, w naszych komunalnych zasobach mieszkaniowych nadal mamy piece kaflowe i brak toalet - wymieniał Kowalewski.

Ostatecznie "za" było 12 radnych koalicji rządzącej, "przeciw" 8 i jedna osoba się wstrzymała.
Zaprasza Andrzej Kutys.

6 komentarzy

chciałby się z wielkim oburzeniem rzec: AŻ O 67 PROCENT DALI SE PODWYŻKI!
Ale gdy się spojrzy na finalną kwotę (1.350) i przystawi do galopujących cen, to większość chyba se pomyśli, że za takie pieniądze, to nie chciałoby się 4 liter ruszać... A oni dotychczas zasuwali za 8 stówek!
Z drugiej zaś strony - emeryci i renciści dostać mają WIELKĄ podwyżkę.
O jakieś 5-7 procent.
Czyli groszowe będą podwyżki od groszowych emerytur.
A PiS ciągle nas zadłuża... Ciągle zadłuża.
Żeby tak jeszcze wydajność podnieśli o 60 % !
A ile to podwyżki, przyznały sobie pasibrzuchy z wiejskiej?
i tu widzisz, kolego, PieS pogrzebany: PROCENTY!
Otóż 60% od 6.000 to 3.600,
a 6% od 2.000 to... 120.
TAK wyglądają podwyżki posłów i emerytów
@ Jan Nowak ...
Zupełnie zmieniasz temat. Nikt nie zmusza ludzi aby byli Radnymi ; ale jak widać warto ... nawet tych 4 liter nie podnosić . I takie popularne hasło daje p. Diakunowi od lat dobre stanowisko . Bo ludzie twierdzą " wełna , bawełna - byle micha była pełna". Nie mam nic do p. Diakuna , bo to nie moja Gmina ale jak słyszę te wieczne żale , pretensję , utyskiwania ... to aż mam chęć zakląć - ludzie , przecież wszystko w Waszych rękach nad urną do głosowania ! Czego narzekacie ?!
Jasio od Nowaków pisze „chciałoby się...“ Dla mnie to znak iż ci radni,którzy byli „za“ to PO_trzaskani. Gdyby PO_dwyżkę przegłosowali „PiS_dzielcy“ to Jasio od Nowaków nawijał by w stylu „złodzieje, bandyci przy korycie“, „im się należy“ itp. Kto czyta „Jasia“ na RS ten wie iż ten PO_rzask zawsze drze japę na „PiS_dzielców“. Jasio lituje się na tymi , którzy „dla Ojczyzny się PO_święcają“ i nawija “..za takie pieniądze, to nie chciałoby się 4 liter ruszać..“ Jasiu od Nowaków - dzbanie PO_trzaskany; tych radnych żaden „obatel“ z kałachem nie naganiał do kandydowania na radnego, czyt. do „PO_święcania się“.
Jest taka opcja w regulaminie, która PO_zwala na zrzeczenie się mandatu radnego, także bez PO_dania przyczyn, może to być np. „e-mail od teściowej“.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty