Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
To wsparcie merytoryczne rolniczej Solidarności. Taką funkcję ma pełnić nowe stowarzyszenie rolników w regionie.
Zadaniem "Pracy na Roli" - bo tak nazywa się organizacja - jest między innymi opiniowanie projektów ustaw dotyczących polskiej wsi, ale też działań unijnych, które będą miały wpływ na rolników. Tworzą je przede wszystkim związkowcy.

Stowarzyszenie będzie również samo proponować projekty ustaw - wyjaśniał, w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi", jeden z założycieli i prezes "Pracy na Roli" - Jan Białkowski.

- Pracowałem troszeczkę w Ministerstwie Rolnictwa i kilka ustaw zostało przygotowanych w tym czasie, które w tej chwili trafiły gdzieś tam na półkę i są bardzo ważne dla naszych rolników. Szczególnie te rozwiązania, żeby pomóc rolnikom wyjść z tego zadłużenia, związanego z wykupem ziemi. Te rozwiązania są bardzo ważne dla naszych rolników i pomogłyby im przesunąć te zobowiązania, które w tej chwili na nich ciążą, na dłuższy okres - tłumaczył Białkowski.

Działacze nowego stowarzyszenia chcą pomóc również rolnikom z regionu w walce o odszkodowania za straty spowodowane przez suszę. Całą rozmowę na ten temat, a także na inne tematy rolnicze można znaleźć w zakładce "Na Szczecińskiej Ziemi".
- Te rozwiązania są bardzo ważne dla naszych rolników i pomogłyby im przesunąć te zobowiązania, które w tej chwili na nich ciążą, na dłuższy okres - tłumaczył Białkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty