Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fundamenty już gotowe, za niewiele ponad dwa lata powstanie nowy budynek Szpitala Wojewódzkiego przy Arkońskiej w Szczecinie.
W poniedziałek władze placówki, województwa i wykonawca wmurowali kamień węgielny pod tę inwestycję. W nowym gmachu znajdzie się oddział zakaźny.

- Dyrekcja szpitala zdecydowała się na tę budowę z powodu epidemii koronawirusa - mówi Małgorzata Usielska, dyrektor szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie. - Jesteśmy o tą pandemię trochę mądrzejsi. Musimy zastosować trochę innych rozwiązań, bo wszystkim nam się wydawało, że wiemy już, jak budować budynek zakaźny. W tej chwili musimy trochę zmienić podejście do budowy, rozmieszczenia przestrzeni. Mam nadzieję, że nam się to uda. Oczywiście w miarę naszej wiedzy.

Budynek będzie miał pięć pięter. Będą tam m.in. dwa oddziały szpitalne: dla dorosłych i dzieci, a także poradnie specjalistyczne. Na dachu znajdzie się lądowisko dla śmigłowców.

Lech Wąsowski, dyrektor firmy Warbud, która zbuduje oddział, zapewnia, że postara się zakończyć prace przed ustalonym terminem.

- Obiekt całkiem spory, bo 4500 metrów kwadratowych. 27 miesięcy. Nie przewidujemy, pomimo szacunku i bardzo dobrej współpracy, żebyśmy tak długo z państwem tu przebywali - zapowiedział Wąsowski.

Całkowity koszt budowy i wyposażenia oszacowano na prawie 70 mln zł. Szpital na inwestycję otrzyma blisko 60 mln złotych z Unii Europejskiej i prawie 7 mln z budżetu państwa.
- Dyrekcja szpitala zdecydowała się na tę budowę z powodu epidemii koronawirusa - mówi Małgorzata Usielska, dyrektor szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie.
Lech Wąsowski, dyrektor firmy Warbud, która zbuduje oddział, zapewnia, że postara się zakończyć prace przed ustalonym terminem.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty