Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pierwsi zachodniopomorscy samorządowcy odebrali czeki na inwestycje dofinansowane w ramach Polskiego Ładu.
Łącznie kwotą ponad miliarda złotych rząd wsparł 178 zadań w naszym regionie. Te inwestycje powinny być zrealizowane już dawno - mówił Joachim Brudziński, europoseł PiS.

- Prawo i Sprawiedliwość dzisiaj realizuje testament pana profesora Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że marzy o Polsce, jako państwie ludzi uczciwych. A tak naprawdę ten testament jest realizowany dzięki woli i determinacji Jarosława Kaczyńskiego. I trzeba to powtarzać: Polska jest jedna. Pomorze Zachodnie nie ma barw partyjnych. A jeżeli możemy coś dobrego zrobić, będziemy to robić - mówił Brudziński.

Szczecin otrzymał 56 milionów złotych na dalszą przebudowę ul. Szafera - mówił Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina.

- Każda złotówka dofinansowania jest cenna, a jak idąca w miliony, to tym bardziej, a jeżeli w dziesiątki - to zwłaszcza. Miasto Szczecin ma przemyślaną tę inwestycję. Jest to dla nas niezwykle ważna droga, z punktu widzenia przyszłościowego dojścia do obejścia zachodniego - mówił Przepiera.

Dzięki tej inwestycji Mieszkowice znajdą się w gronie gmin skanalizowanych w całości, z kolei Widuchowa w swojej historii nigdy nie otrzymała tak dużego dofinansowania - mowa o prawie 5 milionach złotych, natomiast Cedynia w ciągu tygodnia dostała rządowe dotacje w kwocie 9 mln zł - to tylko niektóre fakty, o jakich mówili zachodniopomorscy samorządowcy, którzy odebrali czeki na inwestycje w ramach Polskiego Ładu.

Jak mówił burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, za 9 milionów złotych, które otrzymał w ciągu ostatnich dni, powstaną: dom opiekuńczy dla osób niepełnosprawnych, świetlica w Osinowie Dolnym oraz droga rowerowa.

- Bardzo się z tego cieszę. Dziękuję za te środki, które otrzymaliśmy. Gmina popegeerowska, czekaliśmy na to bardzo długo. Tego jeszcze nie było i dzisiaj powiedziałem, że otrzymaliśmy worek pieniędzy - mówił burmistrz Cedyni.

Teraz czas na przetargi i budowę. Liczymy na to, że do realizacji inwestycji zgłoszą się miejscowe firmy - mówił Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

- Bardzo często są to inwestycje o których mówiono latami, do których miejscowa ludność również tęskniła latami. Inwestycje, które uczynią ich życie lepszym - mówił Dobrzyński.

Kolejny nabór do inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu jeszcze w tym roku. Do podziału będzie 13 miliardów złotych. W pierwszej edycji w całej Polsce rząd podzielił 24 miliardy złotych.
Łącznie kwotą ponad miliarda złotych rząd wsparł 178 zadań w naszym regionie. Te inwestycje powinny być zrealizowane już dawno - mówił Joachim Brudziński, europoseł PiS.
Szczecin otrzymał 56 milionów złotych na dalszą przebudowę ul. Szafera - mówił Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina.
Jak mówi burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, za 9 milionów złotych, które otrzymał w ciągu ostatnich dni, powstaną: dom opiekuńczy dla osób niepełnosprawnych, świetlica w Osinowie Dolnym oraz droga rowerowa.
Teraz czas na przetargi i budowę. Liczymy na to, że do realizacji inwestycji zgłoszą się miejscowe firmy - mówił Leszek Dobrzyński, poseł PiS.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

10 komentarzy

Państwo z dykty na tekturowych czekach...
to trochę śmieszne - robić ustawiczne przedstawienie z przekazywania tego, co i tak muszą przekazać z budżetu centralnego do samorządów.
Łachy nie robią. To pieniądze z naszych podatków.
A się zachowują, jakby z własnej kieszeni wypłacali
super OK !
nie śmieszne ale pozytywne !
lider PO liderem rankingu nieufności
Donald Tusk mówi „für Deutschland”!
haha
jest i pan wojewoda.
Dają? Dają... Kiedyś nie dawali, bo ponoć nie bylo z czego, to i chwalić nie bylo się czym...
Dla niekumatych:
Wg tzw "Nowego Ładu" jest zapisane, że ulga podatkowa PIT będzie zwiększona z kwoty 8.000 PLN do 30.000- PLN rocznie. Ok. 39% z podatku trafia do budżetów samorządów. Czyli samorządy dużo stracą na zmianie - ok. 70% z dochodów z PIT. Ale w zamian ludzie zapłacą podatek zdrowotny w wysokości 9% dochodów od całego przychodu. Podatek zdrowotny w całości zasili budżet państwa. I z tych dodatkowych dochodów rząd PIS "obdziela" samorządy ochłapami. I z czego się tu cieszyć?
Rozumiem Siara że piszesz o epoce tuska ?
Państwo pod rządami Pisu to państwo z dykty. Służymy nie są w stanie zabezpieczyć korespondencji elektronicznej. Premier tłumaczy się że u innych też podsłuchali. Przypomina to tłumaczenie dziecka które dostało złą ocenę i mówi że kolega z klasy też dostał. Na PiS głosują ludzie którzy mają w tym interes. Przykład naczelny Radia Szczecin. Lub nie rozumieją mechanizmów ekonomicznych.
@tak,tak - też

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty