Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie dofinansował budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Międzyzdrojach. Pieniądze otrzymali też tamtejsi strażacy-ochotnicy. Przeznaczą je na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego.
W poniedziałek umowę w wysokości prawie miliona złotych na te dwie inwestycje podpisano w Szczecinie - mówi Marek Subocz, prezes Funduszu. - Z pewnością przełoży się to na to, na co my jako Wojewódzki Fundusz bardzo zwracamy uwagę, czyli osiągnięcie efektu ekologicznego. Po zakończeniu tej inwestycji, mieszkańcy będą mogli przywozić różnego rodzaju odpady, też duże, do tego punktu. To pozwoli na to, żeby środowisko było bezpieczniejsze.

- To przykład współpracy samorządu z instytucjami państwowymi - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Myślę, że to dobry przykład, kiedy samorząd współpracuje z rządową instytucją, bo obojętnie czy to będzie pożyczka, o której wspominał pan prezes, czy też będzie to całkowita dotacja. Myślę, że to dobry kierunek, kiedy pieniądze spływają do samorządów.

Umowę o dofinansowaniu podpisał burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.
W poniedziałek umowę w wysokości prawie miliona złotych na te dwie inwestycje podpisano w Szczecinie - mówi Marek Subocz, prezes Funduszu.
- To przykład współpracy samorządu z instytucjami państwowymi - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty