Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: M.M. Papke [Radio Szczecin]
Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, poświęconej wydarzeniom grudniowym w Szczecinie.
W kilku historycznych punktach, mieli do rozwiązania zagadki - opowiada organizatorka Sonia Pańczuk-Mura: - Były konsulat, gdzie jest obecnie w Parku Kasprowicza IPN, Anioł Wolności, Plac Solidarności, czy były budynek Milicji Obywatelskiej czy były budynek PZPN-u.

Jednym z zadań było rozszyfrowanie kodu. Jak mówią uczestniczki, przysporzyło im to trochę problemów: - Była jeszcze kartka z napisem "Zadzwoń do mnie", te wszystkie liczby miały pokazać nam numer telefonu, na który mieliśmy zadzwonić. My na początku zadzwoniłyśmy pod zły numer.

Sobotnia impreza jest kontynuacją projektu ''Niepodległa''.

- Zależy nam, żeby młodzież miała dostęp do historii w luźniejszej formie - tak o akcji mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki: - Szczecin to miejsce Solidarności, gdzie Solidarność się rodziła. Młodzi ludzie mieli okazję odnajdywać te miejsca w mieście i w ten sposób bawić się i poznawać historię miasta oraz naszego regionu.

W zabawie wzięło udział blisko 200 uczniów.
W kilku historycznych punktach, mieli do rozwiązania zagadki - opowiada organizatorka Sonia Pańczuk-Mura.
Jednym z zadań było rozszyfrowanie kodu. Jak mówią uczestniczki, przysporzyło im to trochę problemów.
- Zależy nam, żeby młodzież miała dostęp do historii w luźniejszej formie - tak o akcji mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty