Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Od wtorku w domach mieszkańców gmin Banie i Kozielice, popłynie błękitne paliwo, czyli gaz. To w ramach "Programu Przyspieszenia Inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022".
Dzięki przyłączeniu do sieci gazowej mieszkańcy będą mogli wymienić popularne kopciuchy, na piece gazowe. Uroczystość odpalenia symbolicznej "świeczki" gazowej miało
miejsce we wsi Parnica.

- To jest możliwość rezygnacji z tzw. kopciuchów, możliwość skorzystania z bardzo wygodnych pieców gazowych, które uruchamia się jednym przyciskiem, co jest bardzo istotne szczególnie dla osób starszych. Jest to paliwo bezpieczne, ekologiczne i ciągle jeszcze konkurencyjne cenowo - mówił Andrzej Hoehle, dyrektor szczecińskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

Mieszkańcy gminy Banie sukcesywnie podłączają swoje domy do sieci gazowej.

- Jestem w trakcie przyłączania gazu. Jest przygotowana skrzynka, będziemy mieli zrobione przyłącze. Już jest projekt. Pozostaje wykonanie. W tej chwili ogrzewam ropą opałową. Ogrzewanie gazem jest łatwiejsze i będzie na pewno tańsze - mówi jeden z mieszkańców.

Gminy Banie i Kozielice znikają z białej plamy zachodniopomorskich gmin, które są pozbawione gazu - podkreślał uczestniczący w uroczystości wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Gazociąg który podłączył miejscowości do sieci ma długość 27 kilometrów.
Mówi Andrzej Hoehle, dyrektor szczecińskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.
Mieszkańcy gminy Banie sukcesywnie podłączają swoje domy do sieci gazowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty