Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Na to pytanie - już od środy - będziemy mogli uzyskać odpowiedź, udając się osobiście do wybranego przez nas punktu informacyjnego.
Jeden z nich zorganizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych - mówi dyrektor szczecińskiego oddziału ZUS-u - Dariusz Obiegło.

- Tworzymy zespoły odpowiednie, aby ruszyć jak najszybciej. Będzie to poniedziałek i środa wymiennie w różnych jednostkach terenowych, również w Szczecinie. Akurat w przypadku Zakładu Ubezpieczeń mamy dwa oddziały, ale mamy szereg inspektoratów, biur terenowych. Będziemy wykorzystywali całą bazę, aby dotrzeć do najmniejszych również miejscowości - tłumaczy Obiegło.

Drugą instytucją, w której przy pomocy specjalnego kalkulatora przeliczymy swoje zarobki, będą Urzędy Skarbowe - mówi dyrektor szczecińskiej Izby Administracji Skarbowej Robert Muszyński.

- Mamy możliwości pozyskiwania informacji ze źródeł internetowych, natomiast pamiętajmy, że są ci podatnicy, którzy będą preferowali jednak tradycyjne spotkania i dlatego zapewnimy najlepszą obsługę i najlepsze informacje. Postaramy się to zrobić w taki sposób, aby jak najwięcej podatników mogło z tego skorzystać - tłumaczy Muszyński.

Szczegółowe godziny i miejsca - uruchamianych rotacyjnie punktów informacyjnych -dostępne będą już od wtorku na stronie internetowej szczecińskiego oddziału ZUS-u oraz stronie internetowej szczecińskiej Izby Skarbowej.
- Będziemy wykorzystywali całą bazę, aby dotrzeć do najmniejszych również miejscowości - tłumaczy Obiegło.
- Postaramy się to zrobić w taki sposób, aby jak najwięcej podatników mogło z tego skorzystać - tłumaczy Muszyński.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty