Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Rozpoczęła się piąta fala pandemii, teraz dominować będzie wariant Omikron - mówił radnym zachodniopomorskiego sejmiku konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski.
Do niedawna członek Rady Medycznej przy premierze rekomendował trzymanie dystansu społecznego.

- Przynajmniej miesiąc nauki zdalnej i maksymalizacja zdalnych prac. To jeszcze można zrobić. Nie będę nawet wspominał na temat maksymalizacji kontroli dystansu społecznego i noszenia masek. Trzeba absolutnie bezwzględnie przestrzegać we wszystkich instytucjach naszego województwa nie wpuszczania ludzi bez masek - mówił Parczewski.

Profesor Parczewski podkreślał, że chociaż wariant Omikron koronawirusa jest mniej "zjadliwy" - to z kolei jest bardziej zaraźliwy. Co już widać po skokowym wzroście liczby chorych. Konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych zwracał też uwagę, że objawy Omikrona są nieco inne i częściej zaczynają się od dolegliwości brzusznych.
Rozpoczęła się piąta fala pandemii, teraz dominować będzie wariant Omikron - mówił radnym zachodniopomorskiego sejmiku Konsultant Wojewódzki ds. chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty