Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od soboty, część alei Wyzwolenia w Szczecinie czasowo jest tylko jednokierunkowa.
Zmiana organizacji ruchu kierowców dotyczy odcinka od skrzyżowania z ulicą Odzieżową aż do ronda Giedrojcia. Tym samym, jadący w kierunku Niebuszewa muszą korzystać z objazdów przez ulice Ofiar Oświęcimia i Staszica. W stronę centrum Szczecina ruch obecnie odbywa się bez zmian.

Jedną z wprowadzanych w sobotę zmian jest także wyłączenie sygnalizacji świetlnej właśnie na skrzyżowaniu ulic Staszica i Ofiar Oświęcimia - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.

- W sobotę i przez najbliższe dni, służby będą przyglądały się wszystkim rozwiązaniom. Możliwe są kolejne korekty - włączenia i wyłączenia, czy zmiany, żeby sprawdzić na żywym organizmie, jak te nasze propozycje będą wyglądały w rzeczywistości. Najważniejsze, żeby nie jeździć na pamięć - tłumaczy Pieczyńska.

Utrudnienia w ruchu, w tej części Szczecina, niestety potrwają wiele dni - przyznaje Hanna Pieczyńska.

- Te zmiany, to jest na pewno kwestia kilku tygodni. Pamiętajmy natomiast, że jeżeli wykonawca skończy tę jedną część, to zaraz przejdzie na drugą nitkę, więc utrudnienia będą w odwrotnym kierunku. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, o tym, że utrudnienia na tym odcinku będą trwały przez kilka najbliższych miesięcy - dodaje Pieczyńska.

Koszt przebudowy torowisk w tej części miasta, to ponad 170 milionów złotych.
- Jedną z wprowadzanych w sobotę zmian jest także wyłączenie sygnalizacji świetlnej właśnie na skrzyżowaniu ulic Staszica i Ofiar Oświęcimia - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.
- Utrudnienia w ruchu, w tej części Szczecina, niestety potrwają wiele dni - przyznaje Hanna Pieczyńska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty