Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia: R.Stachnik [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Trzeci samochód ciężarowy z darami dla Ukrainy wyruszył w czwartek z magazynu wojewody zachodniopomorskiego.
W sumie przez ten magazyn przeszły dary o wartości prawie 350 tysięcy złotych - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Zbieramy w gminach, przekazujemy do powiatów. Z powiatów do magazynu wojewody, dalej do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a potem w ramach porozumienia między rządem polskim a rządem ukraińskim, pomoc trafia do miejsc, gdzie strona ukraińska uznaje, że pomoc powinna trafić. To nie my wybieramy.

W samochodzie znalazły się dary zebrane m.in. w Pyrzycach - mówi Karolina Rutkiewicz z Urzędu Miasta Pyrzyce. - Jeżeli chodzi o gminę Pyrzyce, to dary, które głównie są wywożone do Ukrainy, pakowała młodzież z naszego liceum i oni pisali na kartonach słowa otuchy dla walczącej Ukrainy.

Część darów przekazał też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Chodzi głównie o urządzenia potrzebne, gdy nie ma prądu - mówi Marek Subocz, prezes Funduszu. - Cieszę się, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mógł się zaangażować w tą pomoc. Jako fundusz przekazaliśmy potrzebny tam sprzęt, przede wszystkim w fazie początkowej, a więc sprzęt elektroniczny: powerbanki, termosy, zestawy dla dzieci, kredki, kolorowanki, które zostały przekazane.

W organizację i zbiórkę darów, które znalazły się w tym transporcie zaangażowała się też Polonia w Niemczech i Danii. Od 24 lutego do Polski dotarły 3 miliony 464 tysiące uchodźców z Ukrainy.
W sumie przez ten magazyn przeszły dary o wartości prawie 350 tysięcy złotych - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
W samochodzie znalazły się dary zebrane m.in. w Pyrzycach - mówi Karolina Rutkiewicz z Urzędu Miasta Pyrzyce.
Część darów przekazał też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Chodzi głównie o urządzenia potrzebne, gdy nie ma prądu - mówi Marek Subocz, prezes Funduszu.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty