Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kar dożywotniego więzienia domaga się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dla przywódców jednego z najbrutalniejszych gangów działających na Pomorzu Zachodnim.
Grupa zajmowała się napadami na przygraniczne hurtownie, handlem narkotykami i czerpaniem korzyści z nierządu.

- Robert M. i Artur S. są oskarżeni o zabicie dwóch osób, które zakopali pod Moryniem i usiłowanie zabicia trzech kolejnych - mówi prokurator Robert Śledziński z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Z uwagi na brutalność ich działań; na to, że tego czynu dopuścili się z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, chcąc zapewnić sobie bezkarność, prokuratura domagała się w obu przypadkach wymierzenia przez sąd kary dożywotniego pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, że zwolnienie nie może nastąpić wcześniej niż po upływie 40 lat odbywania kary.

Jak mówi prokurator Robert Śledziński, grupa była bardzo dobrze zorganizowana, prowadziła wszechstronną działalność przestępczą. - W jednym z przypadków ich łupem padło blisko 700 tys. złotych. W drugim z przypadków sprawcy zostali niemal bezpośrednio po dokonaniu napadu zatrzymani na posesji w Gądnie, gdzie dokonywali podziału łupów. Niszczyli ślady wiążące ich z tym przestępstwem.

W procesie oskarżonych jest łącznie 16 osób, którym prokuratura postawiła łącznie 56 zarzutów.
- Robert M. i Artur S. są oskarżeni o zabicie dwóch osób, które zakopali pod Moryniem i usiłowanie zabicia trzech kolejnych - mówi prokurator Robert Śledziński z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
Jak mówi prokurator Robert Śledziński, grupa była bardzo dobrze zorganizowana, prowadziła wszechstronną działalność przestępczą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty