Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

https://www.facebook.com/dolniak
https://www.facebook.com/dolniak
https://www.facebook.com/dolniak
https://www.facebook.com/dolniak
https://www.facebook.com/dolniak
https://www.facebook.com/dolniak
"Drzewa dostały nóg i uciekły, to smutny widok" - tak znany komik komentuje działania szczecińskich urzędników i proponuje, jak Plac Rodła w Szczecinie mógłby wyglądać.
Grzegorz Dolniak, szczeciński stand-uper, a także twórca festiwalu Szpak na Facebooku zaprezentował wizualizację tej części miasta.

To po tym, jak miasto pochwaliło się efektami przebudowy. Dziś plac to głównie beton, brak zieleni i drzew. W wersji Dolniaka - skwery i alejki są pełne nasadzeń.

Jak mówi, dopiero uczy się obsługi programów graficznych, ale nie rozumie dlaczego z placu zostały wycięte drzewa, dlatego je dorysował.

- Jakiś czas mnie nie było na Placu Rodła i zobaczyłem na zdjęciu, że niektóre drzewa chyba nóg dostały, bo poszły z Placu Rodła; takie duże, które dawały cień. Stwierdziłem, że w Photoshopie chociaż posadzę jakieś inne w zamian. Kiedyś, jak robiłem kabaret, to wszyscy mnie pytali: skąd pomysł na skecz? To ja się teraz pytam: Skąd pomysł na ten skecz? - pyta Grzegorz Dolniak.

Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego przyznaje, że plac nie wygląda dziś atrakcyjnie, ale to dopiero plac budowy.

- Zostało wycięte jedno drzew, ale w zamian zostanie posadzonych siedem nowych - tłumaczy Pieczyńska.

Grzegorz Dolniak odpowiada: - To tylko propaganda i linia obrony. Domyślam się, że te duże drzewa, które tam były, teraz są gdzieś w depozycie, pewnie pod urzędem miasta jest taki hangar i oni tam te drzewa trzymają i później je wsadzą z powrotem. Bo cały czas jest tłumaczone, że gdzie nie wytną jakiś drzew, to potem słyszę tłumaczenia, że będą nasadzenia. Bardzo mi się podoba w ogóle to określenie "nasadzenia", to czekam na te nasadzenia, pewnie przywiozą z powrotem te drzewa. Tak mi się wydaję - mówi Dolniak.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie informuje, kiedy przebudowa Placu Rodła się zakończy.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty