Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To projekt unikatowy w skali kraju. Ułatwi leczenie wielu chorób, a pacjenci nie będą zajmować potrzebnych łóżek na oddziałach. Zakończyła się budowa Centrum Leczenia Biologicznego w szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Powstają w pomieszczeniach po Zakładzie Medycyny Nuklearnej. Leki biologiczne będą podawane tam pacjentom ze wszelkimi schorzeniami układu nerwowego, autoimmunologicznego oraz chorobami onkologicznymi.

- Chodzi o to, by pacjenci po podaniu leku nie musieli zostawać na noc w szpitalu - mówi Konrad Jarosz, dyrektor szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. - Unikatowość programu polega na tym, że mimo że one przez Narodowy Fundusz Zdrowia są uznane jako leczenie szpitalne, to po wielokroć nasi pacjenci nie wymagają leczenia szpitalnego. Zarówno pacjenci, którzy mogą przyjść odebrać te substancje, ale z drugiej strony mogą to być pacjenci, którzy wymagają tylko wlewu w ciągu dnia i nie muszą być w ogóle w nocy w szpitalu. I to jest benefit tego programu.

- Chodzi też o skrócenie czasu diagnozowania takich pacjentów - dodaje Jarosz. - Zależało nam na tym, żebyśmy mogli oddzielić tych pacjentów od typowego leczenia szpitalnego. Zrobić im szybką diagnostykę, żeby mieli zaplanowane leczenie. Pojawić się rano, mieć całą serię badań, która jest niezbędna do tego, żebyśmy mogli chorych zakwalifikować do danego programu leczenia, a po południu, pod wieczór już wyjść do domu.

Centrum przyjmie pierwszych pacjentów w październiku. Inwestycja kosztuje 10 mln złotych.
- Chodzi o to, by pacjenci po podaniu leku nie musieli zostawać na noc w szpitalu - mówi Konrad Jarosz, dyrektor szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
- Chodzi też o skrócenie czasu diagnozowania takich pacjentów - dodaje Jarosz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty