Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
O północy - 23 września - rozpocznie się kalendarzowa jesień, a kilka godzin później, o godz. 3.03 - astronomiczna. Wówczas nastąpi tak zwana równonoc jesienna, co oznacza, że dzień i noc będą trwały tyle samo. Z każdym kolejnym dniem noce będą się robić coraz dłuższe.
Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski powiedział, że początek jesieni zapowiada się pogodnie, miejscami temperatura może przekroczyć 20 stopni.

- Możemy spodziewać się coraz wyższych wartości temperatury. W sobotę do 18 stopni, natomiast w niedzielę na zachodzie nawet do 21. Jednakże już w poniedziałek od południa zacznie wkraczać front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i niższą temperaturę do około 15 stopni. We wtorek ochłodzi się w całym kraju - zapowiedział Grzegorz Walijewski.

Rzecznik IMGW poinformował, że zagraniczne modele sezonowe wskazują, iż jesień w Polsce ma być z temperaturą powyżej normy, polskie prognozy nieco się różnią.

- Według prognoz specjalistów z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW, temperatura i opady będą w normie, zatem możemy spodziewać się polskiej złotej jesieni - podsumował.

Grzegorz Walijewski dodał, że należy pamiętać, iż jesień to czas przechodzenia niżów nad północną częścią Europy, co oznacza, że częściej będą pojawiały się deszczowe i wietrzne dni. Należy spodziewać się także mgieł, przymrozków oraz oblodzenia nawierzchni dróg.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty