Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Lista osiągnięć jest długa, ale najważniejsze dopiero nadejdą - mówił rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczelnia uroczyście rozpoczyna kolejny rok akademicki.
Profesor Waldemar Tarczyński podczas inauguracji mówił, że jest sporo powodów do zadowolenia, ale nadal uniwersytet zamierza wzmacniać swoją pozycję. Szczególnie w regionie.

- Jeździmy po całym świecie. Możecie państwo, śledząc nasze strony, zobaczyć pełen raport z naszych osiągnięć. Chcemy spełniać rolę najważniejszego ośrodka naukowo-dydaktycznego na obszarze północno-zachodniej Polski - mówił Tarczyński.

Studenci pierwszego roku są podekscytowani, ale mają też już pierwsze obawy.

- Chyba to, żeby zdać pierwszą sesję. Mam nadzieję, że chyba będzie to stacjonarnie. - To jest zupełnie co innego, niż chodzenie do zwykłej szkoły - mówią studenci.

W tym roku największym zainteresowaniem na Uniwersytecie cieszyła się psychologia. O jedno miejsce walczyło sześciu kandydatów.
Profesor Waldemar Tarczyński podczas inauguracji mówił, że jest sporo powodów do zadowolenia, ale nadal uniwersytet zamierza wzmacniać swoją pozycję.
Studenci pierwszego roku są podekscytowani, ale mają też już pierwsze obawy.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty