Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Bez unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy Polska nie będzie się rozwijać, zaczną się zwolnienia z pracy, a inwestycje w Szczecinie staną - mówił na konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Apelował do rządu PiS o "przyjęcie tych pieniędzy".
Polityk opozycji wskazywał jako winnych także tych wyborców w Szczecinie, którzy do Parlamentu Europejskiego wybrali Joachima Brudzińskiego - mówił poseł Nitras.

- To oni zdecydowali o tym, że nie ma KPO. Brak przyjęcia KPO oznacza, że w Polsce konkretni ludzie, w Szczecinie, w województwie zachodniopomorskim, stracą pracę lub będą zarabiali mniej. Dlatego, że zastrzyk tych pieniędzy był gwarantem funkcjonowania i rozwoju tych firm oraz miejsc pracy - mówił Nitras.

Obecni na konferencji radni PO, współrządzący obecnie Szczecinem w Radzie Miasta przekonywali, że jeżeli nie będzie pieniędzy z KPO, to "torowa rewolucja" w mieście będzie wstrzymana. Nie będzie też remontów szkół czy ulic - mówił radny PO Patryk Jaskulski.

- Po raz pierwszy w historii nie będziemy mieli żadnych środków na bieżące utrzymanie dróg. Niestety, cofamy się w rozwoju - mówił Jaskulski.

Tymczasem politycy PiS przekonują, że to sprzyjająca polskiej opozycji Komisja Europejska wstrzymała KPO. Rządzący przypominają wypowiedzi liderów PO, którzy mają inspirować takie działania eurokratów - jak Rafał Trzaskowski, który mówił w czerwcu tego roku, że rozmawiał z przewodniczącą Komisji o "stawianiu rządowi PiS dodatkowych warunków w kwestii wymiaru sprawiedliwości" z czego polityk PO się "bardzo cieszył".
Polityk opozycji wskazywał jako winnych także tych wyborców w Szczecinie, którzy do Parlamentu Europejskiego wybrali Joachima Brudzińskiego - mówił poseł Nitras.
Nie będzie też remontów szkół czy ulic - mówi radny PO Patryk Jaskulski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty