Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.facebook.com/2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego/Bogdan, Mateusz
Fot. www.facebook.com/2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego/Bogdan, Mateusz
W Złocieńcu odsłonięto popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanął na terenie 2. Brygady Zmechanizowanej, której patronuje Józef Piłsudski.
Jak powiedział dowódca jednostki płk Dariusz Machula, to ważny dzień dla wszystkich żołnierzy i mieszkańców. - Idee marszałka są cały czas wdrażane, cały czas myślimy i działamy z tym, czego uczył nas marszałek w walce o wolną i niepodległą ojczyznę - uważa płk Machula.

Pomnik powstał, dzięki staraniom Instytutu Pamięci Narodowej. Jak podkreślił wiceprezes IPN dr Karol Polejowski, Józef Piłsudski to jeden z ojców wolnej Polski. - Jeżeli dzisiaj wolna Polska odwołuje się do pewnych tradycji, to właśnie odwołuje się do tradycji niepodległościowych reprezentowanych przez Józefa Piłsudskiego, ruch legionowy. Z tego punktu widzenia, pomnik Józefa Piłsudskiego na terenie 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Józefa Piłsudskiego jasno wskazuje, do jakich wartości my się dziś odwołujemy - powiedział dr Polejowski.

Autorką popiersia jest dr hab. Monika Szpener z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Jak powiedział dowódca jednostki płk Dariusz Machula, to ważny dzień dla wszystkich żołnierzy i mieszkańców.
Pomnik powstał, dzięki staraniom Instytutu Pamięci Narodowej. Jak podkreślił wiceprezes IPN dr Karol Polejowski, Józef Piłsudski to jeden z ojców wolnej Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty