Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
W tym roku jarmark świąteczny w Świnoujściu zorganizują mieszkańcy. Miasto ze względu na oszczędności nie przewiduje atrakcji innych, niż bożonarodzeniowa choinka, a wyspiarze organizują się na własną rękę.
Brak świątecznego oświetlenia, corocznej karuzeli dla najmłodszych czy jarmarku, to wynik oszczędności, na jakie zdecydował się samorząd - wyjaśnia Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

- Miasto w tym roku nie planuje organizacji jarmarku. Mieliśmy takie zgłoszenie ze strony prywatnego inwestora, który jednak w ostatnim momencie się wycofał - mówi Jaz.

Co na to wyspiarze? - Mogłoby być lepiej. Jestem zachwycona Wrocławiem, tam jarmark jest naprawdę przepiękny, u nas trochę biedniej. - Brakuje jarmarku w tym roku - podkreślają.

Dla mieszkańców to nie problem, ani przeszkoda. Ponad dwudziestu wystawców rękodzieła stworzy świąteczny klimat tuż przy placu Wolności - w pasażu Rondo, gdzie swoje stoisko mogą otworzyć bezpłatnie - mówi Ewa Mechło, pomysłodawczyni i koordynator jarmarku.

- Będą ręcznie robione rzeczy na drutach, gadżety świąteczne, rzeczy do kuchni, herbaciarki. To wszystko w przejściu, są już rozstawione stoły - zapowiada Mechło.

Jarmark czynny będzie od 17 do 22 grudnia.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty