Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

W zrewitalizowanej części alei Wojska Polskiego rośnie ponad 150 nowych drzew i blisko 20 tysięcy różnych gatunków krzewów. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie/Archiwum
W zrewitalizowanej części alei Wojska Polskiego rośnie ponad 150 nowych drzew i blisko 20 tysięcy różnych gatunków krzewów. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie/Archiwum
Kolejne akty dewastacji krzewów i drzew w zrewitalizowanej, śródmiejskiej części alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Dyskutowali o tym goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
- Problem niszczenia zieleni jest od samego początku, kiedy rośliny zaczęły się pojawiać wzdłuż wyremontowanej alei - przypominał Piotr Zieliński, rzecznik Szczecińskich Inwestycji Miejskich. - Nowo posadzone rośliny, po kilku dniach czy tygodniach, czasami po miesiącach, były zniszczone przez zadeptywanie, rozjeżdżanie, zostawianie odchodów zwierząt w tych zieleńcach. Takie rzeczy nie służą roślinom. To przykry obrazek.

Często samochody parkują na pasie zieleni. - Dlatego jedynym rozwiązaniem jest stawianie słupków w "nowej" części alei Wojska Polskiego - oceniała Karolina Grochowicka, prezes Stowarzyszenia Idee przez miasto. - Ponieważ uważam, że nie ma innej metody. Możemy rozmawiać między sobą, ale i tak zawsze znajdzie się kilka osób, które narobią bardzo dużo szkód, więc słupkowanie jest tu jedyną metodą. Nie chodzi o to, że im więcej słupków, tym lepiej.

Często w tym miejscu pojawia się straż miejska i wręcza mandaty. - Uważam, że lepiej jest jednak społeczeństwo edukować niż karać - zaznacza dr Dorota Kowalewska, menadżerka alei Wojska Polskiego. - Nie róbmy sobie takiego społeczeństwa, które będzie od nas wymagało tylko i wyłącznie takich restrykcji. Tym bardziej, że to nie jest jedyna ulica w mieście. Nie możemy skupiać się, że wszystko będzie tam, a na ulicach pobocznych... Często zgłaszają przedsiębiorcy. My musimy zaopiekować nasze miasto.

W zrewitalizowanej części alei Wojska Polskiego rośnie ponad 150 nowych drzew i blisko 20 tysięcy różnych gatunków krzewów.
Problem niszczenia zieleni jest od samego początku, kiedy rośliny zaczęły się pojawiać wzdłuż wyremontowanej alei - przypominał Piotr Zieliński, rzecznik Szczecińskich Inwestycji Miejskich.
Jedynym rozwiązaniem jest stawianie słupków w "nowej" części alei Wojska Polskiego - oceniała Karolina Grochowicka, prezes Stowarzyszenia Idee przez miasto.
- Uważam, że lepiej jest jednak społeczeństwo edukować niż karać - zaznacza dr Dorota Kowalewska - menadżerka alei Wojska Polskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty