Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Pięć osób zatrzymanych, w tym pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. To bilans akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Jak czytamy w komunikacie od CBA, jego agenci prowadzą śledztwo w sprawie przyjęcia łapówki przez pracowników samorządowych. Chodzi o inwestycje dofinansowane ze środków Urzędu. Zatrzymane osoby miały kłamać w sprawie możliwości realizacji wielu inwestycji, do tego przedkładały sfałszowane dokumenty. Z kolei zatrzymany urzędnik podejrzewany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Pozostali zatrzymani to osoby reprezentujące podmioty zaangażowane w realizację projektów inwestycyjnych, turystycznych i ekologicznych, które były dofinansowane ze środków finansowych województwa zachodniopomorskiego.

CBA informuje, że skala nieprawidłowości wyniosła ponad dwa i pół miliona złotych, a sprawa jest rozwojowa. Nadzoruje ją Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych poręczeń majątkowych w wysokości od 20tu do stu tysięcy złotych.

Urząd Marszałkowski przekazał, że podejrzewany pracownik nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W ramach swoich obowiązków nigdy nie zajmował się dofinansowaniami, rozliczaniem ani kontrolowaniem projektów unijnych.

W komunikacie urzędu czytamy też, że "jest wysokie prawdopodobieństwo politycznych motywów śledztwa w kontekście rozpoczynającej się kampanii samorządowej".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty