Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz

Robert Dymkowski. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Robert Dymkowski. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Robert Dymkowski legendarny napastnik Pogoni Szczecin choruje na stwardnienie zanikowe boczne i potrzebuje naszego wsparcia. Tym razem do akcji czynienia dobra dołączył Teatr Nowy z Zabrza, który w niedzielę w Szczecinie zaprezentuje sztukę "Chopcy z Roosevelta".
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek zostanie przekazany na leczenie Roberta Dymkowskiego. Jak mówi kolega popularnego Dymka z Portowej Jedenastki, Maciej Stolarczyk, Robert Dymkowski potrzebuje wsparcia finansowego na dalsze leczenie i rehabilitację.

- Wszyscy łączymy się z Robertem. Wyrażamy tą chęć pomocy. W takiej sytuacji całe środowisko potrafi się zjednoczyć i pokazać, nie tylko w takich momentach, kiedy Pogoń w tej chwili wygrywa, ale też pamiętać o ludziach, którzy tutaj stanowili ważną część tego klubu. Robert strzelił dla Pogoni ponad sto bramek, dawał dużo radości kibicom i myślę, że to kibice pamiętają i dlatego też tak chętnie pomagają. - mówi Dymkowski.

Spektakl "Chopcy z Roosevelta" inspirowany sukcesami piłkarzy Górnika Zabrze z lat 60. i 70. ubiegłego wieku odbędzie się w niedzielę o godzinie 16 w Teatrze Polskim w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty