Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Już po raz dwudziesty w Kołobrzegu rozstawi się Historyczny Targ Solny. W dwudniowym programie, między innymi, warsztaty serowarskie, pokaz walk średniowiecznych wojów i gra targowa.
- Chcemy uczyć mieszkańców i turystów o bogatej historii naszego miasta - mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. - Szczególnie młode pokolenie ma szansę poznać historię naszego miasta, bogatą, wielokulturową. Historię, którą trzeba przypominać, szczególnie młodemu pokoleniu.

W związku z 900-leciem chrystianizacji Pomorza wydarzenie rozpocznie się rekonstrukcją przybycia św. Ottona z Bambergu do Kołobrzegu. - Bez Świętego Ottona nie byłoby Pomorza Zachodniego w kształcie jakim znamy - mówi Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego. - To na pewno nie byłoby to samo Pomorze. Pamiętajmy, że przyjęcie chrześcijaństwa absolutnie zmieniło te tereny i dzięki temu ta ludność się zjednoczyła wokół jednego Boga, jednego kultu. Dzięki czemu jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.

Historyczny Targ Solny odbywa się w ramach Dni Kołobrzegu, ich harmonogram można znaleźć na stronie urzędu miasta.
Chcemy uczyć mieszkańców i turystów o bogatej historii naszego miasta - mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.
Bez Świętego Ottona nie byłoby Pomorza Zachodniego w kształcie jakim znamy - mówi Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty